Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lefkoşa da AB ve Nato karşıtı eylem yapıldı
22 Mart 2011 Salı Saat 22:03

Lefkoşa da AB ve Nato karşıtı eylem yapıldı

Enternasyonalist Dayanışma, Kıbrıs Sosyalist Partisi, Yeni Kıbrıs Partisi, YKP Fem, Baraka ve Yasemin Hareketi, “AB ve Nato Elini Libya’dan Çek” sloganıyla eylem düzenledi.

İngiltere Yüksek Komiserliği önünde toplanan eylemciler, slogan attı, bildiri okudu ve sonunda da ABD Başkanı Obama ve AB ülke başkanlarının fotoğraflarını yakarak, yumurta attı.

Hazırlanan bildiriyi eylemciler adına Gül Çakır okudu.

Bildiride, Libya’ya saldıran koalisyonun bir parçası olan, Libya’ya bomba atan AB ülkelerinin “Kıbrıs’a özgürlük” vaat edemeyeceği belirtildi.

ABD Savuna Bakanının amaçlarını “Libya’yı bölmek, yani Kıbrıslılaştırmak” olarak açıkladığı savunulan bildiride, Libya’daki savaşın, Cezayir ve Tunus’la başlayan ve Mısır’a da yayılan, Yemen ve Ürdün’de de kitleleri sokağa döken, Bahreyn’de işi askeri işgale kadar vardırmalarına sebep olan Arap devrimini bastırmak için girişilen emperyalist bir girişim olduğu kaydedildi.

Arap halklarının devrimci mücadelesinin yanında olduklarını belirten eylemciler, Kıbrıs’taki üslerin bu savaşta kullanılmaması için mücadele edeceklerini vurguladı.

Bu haber toplam 14164 defa okunmuştur
Lefkoşa da AB ve Nato karşıtı eylem yapıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans