Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vakıflar Bankası İle Ktams Arasında Toplu İş Sözleşmesi
25 Mart 2011 Cuma Saat 16:23

Vakıflar Bankası İle Ktams Arasında Toplu İş Sözleşmesi

Kıbrıs Türk Vakıflar Bankası ile Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

1 Ocak 2011 ile 31 Aralık 2012 arasındaki 2 yıllık süreyi kapsayan toplu iş sözleşmesine, Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Yıldırır ile KTAMS Genel Başkanı Ahmet Kaptan imza koydu. Sözleşmeyi, Başbakanlık Müsteşarı Hüda Aksoy da onur şahidi olarak imzaladı.

Vakıflar Bankası Genel Müdürlük Binası’nda yer alan imza öncesinde konuşan Başbakanlık Müsteşarı Hüda Aksoy, Vakıflar Bankası ile KTAMS arasında sürdürülen görüşmelerin ardından hem çalışanların haklarının iyileştirilmesi yönünde hem de banka için yararlı olacak bir sonuca varıldığını belirterek bunun ülke şartlarına göre iyi bir anlaşma olduğunu söyledi.

Aksoy, taraflara bu yöndeki çabalarından dolayı teşekkür ederek iyi dileklerde bulundu.

Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Yıldırır da, iki tarafın yürüttüğü uzun müzakereler sonucunda varılan uzlaşının gerek çalışanlara, gerek bankaya yararlı olması dileğinde bulunarak teşekkürlerini sundu.

KTAMS Genel Başkanı Ahmet Kaptan ise, uzun mücadeleleri neticesinde, karşılıklı iyi niyetle mutlu sona gelindiğini belirterek varılan uzlaşıdan yüzde yüz mutlu olmasalar da ülkenin durumu göz önünde bulundurulunca en iyisini yaptıklarını düşündüklerini söyledi.

Diyalogla tüm sorunların çözümlenebileceğini belirten Kaptan, “ana nokta çalışanlardır” dedi ve bu noktaya gelinmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu haber toplam 13844 defa okunmuştur
Vakıflar Bankası İle Ktams Arasında Toplu İş Sözleşmesi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans