Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dürüst Ydü’Yü Ziyaret Etti
18 Şubat 2016 Perşembe Saat 14:28

Dürüst Ydü’Yü Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, Yakın Doğu Üniversitesi’ni ziyaret etti, kurucu rektör Suat Günsel ile görüştü.

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, Yakın Doğu Üniversitesi’ni ziyaret ederek Kurucu rektör Dr. Suat Günsel ile biraraya geldi.

Suat Günsel, yaptığı konuşmada, YDÜ’nün son iki yıldır akreditasyon ve araştırmalara büyük önem gösterdiğini, kaynaklarının yüzde 20’sini bu konuya ayırdıklarını söyledi.

Ülkenin Orta Doğu’da yüksek öğrenimde bir çekim noktası haline geldiğini belirten Günsel, “artık dünya bilimi buradan haberdar, buranın ürettiğini kullanır durumda. Birçok araştırmalar dünyanın önde gelen bilim insanları ile ortak yapılır durumda. Biz dünyanın dört merkezinden biri olma noktasında kendimizi sayabiliriz” dedi.

Eğitim Bakanı Kemal Dürüst ise ülkede 84 bin 500 üniversite öğrencisi bulunduğunu hatırlatarak, “artık eğitim adası olma yolunda ilerlemiyoruz, eğitim adası olduk” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin bu pastada çok büyük bir dilime sahip olduğunu belirten Dürüst, “Kendi üniversitelerimizin, kendi hastanelerimizin, kendi bilim insanlarının değerini bilmeliyiz. Herşey sanki dışarda daha güzelmiş gibi değerlendirilmesi haksızlıktır” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin çalışmalarından övgü ile söz eden Dürüst, “bizler sizlere her zaman destek vereceğiz. Önünüzün açılması için sadece bakanlık olarak değil tüm bakanlıklar olarak katkı koymak için ciddi anlamda efor sarf edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bakan Dürüst, İstanbul ve Ankara Üniversiteleri ile yaşanan harç sorununa da açıklık getirdi.

Dürüst“Bu sorun aşıldı. Öncelikle yazılı ile bizzat benim imzam ile belirttik. Daha sonra YÖK Başkanı Yekta Saraç ile telefonda görüştük. Sorunun çözüldüğünü bizzat ilettiler. Bugün itibarı ile sorun kalmamıştır ancak velilerimizin bir kısmı böylesi bir olumsuzlukla karşılaştığı için sıkıntıya düştü. Biz devlet olarak çocuklarımızı orada asla sahipsiz bırakmayız” dedi.

Bu haber toplam 1643 defa okunmuştur
Dürüst Ydü’Yü Ziyaret Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
kamagra jel kamagra
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans