Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güney de Akaryakıt ve Elektrik Fiyatları Arttı
16 Nisan 2011 Cumartesi Saat 09:33

Güney de Akaryakıt ve Elektrik Fiyatları Arttı

Güney Kıbrısta akaryakıt fiyatlarında, geçtiğimiz yıla göre, yaklaşık yüzde 33 oranında artış olduğu; buna bağlı olarak elektrik fiyatlarının da arttığı belirtildi.

Güney Kıbrıs'ta akaryakıt fiyatlarında, geçtiğimiz yıla göre, yaklaşık yüzde 33 oranında artış olduğu; buna bağlı olarak  elektrik fiyatlarının da arttığı belirtildi.

Simerini gazetesi; “Tüketicilerin Ceplerine Elektrik Çarpması... Kıbrıs (Elektrik) Akımında En Pahalı Ülke... Akaryakıtta Yüzde 33’ten Fazla (Artış)” başlıklarıyla manşetten verdiği haberinde, petrol fiyatlarının rekor seviyeye çıktığını, genel olarak akaryakıt fiyatlarına geçtiğimiz yıla oranla yüzde 33’ten fazla artış yapıldığını yazdı.

Habere göre, Rum Benzinciler Birliği Başkanı Stefanos Stefanu, Euro Diesel’in fiyatının ilk kez benzinin fiyatını aştığına, ayrıca ısınma için kullanılan yakıtın fiyatının da ilk kez 1 Euro’yu geçtiğine dikkat çekti.

Gazete, son zamanlardaki artışların ardından 4 şirketten 3’ünde; 95 oktanlık kurşunsuz benzinin litresinin yaklaşık 1,24 Euro, 98 oktanlık kurşunsuz benzinin litresinin yaklaşık 1,27 Euro, Euro Diesel’in litresinin ise yaklaşık 1,29 Euro olduğunu belirtti.

Bu arada, Rum Elektrik İdaresi (AİK) Basın Sözcüsü Kostas Gavriilidis yaptığı açıklamada, elektrik fiyatlarındaki artıştan AİK’in değil devletin sorumlu olduğunu kaydetti.

Rum hükümetini, zamanında doğal gaz ithal etmemekle suçlayan Gavriilidis, elektrik fiyatlarındaki artışın sebebini, mazot fiyatlarının artmasına bağladı.

 

Bu haber toplam 11144 defa okunmuştur
Güney de Akaryakıt ve Elektrik Fiyatları Arttı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans