Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lefkoşa da ilaçlama özelleştirildi
13 Mayıs 2011 Cuma Saat 15:19

Lefkoşa da ilaçlama özelleştirildi

Lefkoşa Türk Belediyesi, sinek ve haşere mücadelesine yönelik ilaçlama işlerini, toplam bedeli yaklaşık 1 milyon TL’yi bulan ihale sözleşmesiyle F. Dorman Ticaret Ltd.’e verdi.

Sivrisinek, karasinek, pire, hamamböceği ve kemirgenlerle (fare, sıçan) mücadele için hazırlanan sözleşmeye, LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları ile F. Dorman Tic. Ltd. Direktörü Fikret Dorman imza koydu.

BULUTOĞLULARI: “ÜLKEMİZDE BİR İLK”

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, imzalanan ihale ile LTB’nin bir ilke daha imza attığını söyledi.

Geçmiş dönemlerde haşere mücadelesini LTB’nin üstlendiğini kaydeden Bulutoğluları, “İlk kez bu yıl yapmış olduğumuz bu ihaleyle haşere ile mücadelenin özel bir şirkete verilmesi konusunda hem fikir olduk” dedi.

İhale ile ilgili gerek basında gerekse bazı LTB Meclis üyeleri tarafından konunun içeriği bilinmeden fikirler yürütüldüğünü belirten Bulutoğluları, şunları söyledi:

“LTB haşere mücadelesi ile ilgili bir ihale açmış ve bu ihaleye 2 teklif verilmiştir. Biz bu tekliflere değerlendirme yapma aşamasındayken Sayıştaylık tarafından bize bir rapor geldi. İhaleyi açtığımız dönemde ihale komisyonunda istifalar olduğu için ihale komisyonu oluşmadığından dolayı yapmış olduğumuz ihalenin geçersiz olduğunu söylediler. Biz de bu ihaleyi iptal ederek yeniden bir ihale açtık ve bu açtığımız ihale neticesinde ilgili firma ihaleyi kazanmıştır.  F. Dorman Tic. Ltd’ e 1 yıllık bir deneme süreci veriyoruz. Umarım başarılı olurlar.”

LTB’nin geçmiş yıllarda haşere mücadelesi için yaklaşık 4 milyon TL’lik bir harcama yaptığını ancak bu ihalenin imzalanması ile birlikte haşere mücadelesi için sadece 950 bin TL harcanacağını kaydeden Bulutoğluları, bunun sonucunda LTB’nin 3 milyon TL’ye yakın bir kazanç elde edeceğini söyledi.

Bulutoğluları, ihaleyle ilgili veremeyecekleri hesap olmadığını, her şeyin açık olduğunu kaydederek, bilgi almak isteyenlerin belediyeye başvurabileceğini ifade etti.

Dorman Şirketi Direktörü Fikret Dorman ise, kendilerini LTB’nin bir birimi olarak gördüklerini ve Lefkoşalılara 24 saat Avrupa standartlarında hizmet vermek için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

Dorman, “ilaçlamada kullanılacak ilaçların içme suyunda dahi kullanılabileceğini ve insan sağlığına hiç bir zararı olmadığını” belirtti.

Bu haber toplam 12569 defa okunmuştur
Lefkoşa da ilaçlama özelleştirildi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans