Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rauf Denktaş, Downer Taraf tutuyor
18 Mayıs 2011 Çarşamba Saat 14:00

Rauf Denktaş, Downer Taraf tutuyor

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Birleşmiş Milletler Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downerın, Kıbrıs konusunda taraf tuttuğunu söyledi.

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Birleşmiş Milletler Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer'ın, Kıbrıs konusunda taraf tuttuğunu söyledi. Downer'ın Rum yönetimi tarafından kullanıldığını savunan Denktaş, "Downer, her iki tarafa eşit muamele yapmakla mükellef olduğunu unutmuş. " dedi.


Denktaş konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, Downer'in "Rumlar adına Türkiye'yi "Kıbrıs'ta taviz vermezsen AB'ye giremezsin" diye tehdide kalktığını belirtti.
Gayrimeşru Rum idaresinin AB'ye üye yapılması ile, BM Genel Sekreterinin iyi niyet görevine sekte vurulduğunu aktaran Denktaş, bunun bir haksızlık, adaletsizlik olduğunu ve Kıbrıs'ın AB üyeliğinin, müzakereleri etkileyecek normal veya yasal bir ağırlık taşımadığını belirtti. Denktaş, 'taraf tutan Downer'in Kıbrıs'a sahip çıkmaktan öteye bir gayesi olmayan eli kanlı, gaspçı Rum idaresi tarafından kullanıldığının da farkında olmadığını' öne sürdü.

Bu haber toplam 1619 defa okunmuştur
Rauf Denktaş, Downer Taraf tutuyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans