Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özersay, Bm Genel Sekreter Yardımcısı Dicarlo İle Görüştü
27 Eylül 2018 Perşembe Saat 10:33

Özersay, Bm Genel Sekreter Yardımcısı Dicarlo İle Görüştü

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, New York’ta gerçekleştirmekte olduğu uluslararası temasları çerçevesinde BM Genel Sekreter Yardımcısı Rosemary DiCarlo ile görüştü. Özersay, BM Genel Sekreteri Guterres’in

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, New York’ta gerçekleştirmekte olduğu uluslararası temasları çerçevesinde BM Genel Sekreter Yardımcısı Rosemary DiCarlo ile görüştü.

Özersay, BM Genel Sekreteri Guterres’in Siyasi İşlerden Sorumlu Yardımcısı DiCarlo ile görüşmesine ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, gerek başarısızlığa uğrayan müzakere süreci ertesinde Kıbrıs sorununun geleceği, gerekse iki taraf arasındaki ilişkilerde ne gibi iyileştirmeler yapılabileceği konusunda görüşlerini birinci ağızdan ve doğrudan paylaşma imkanı bulduğuna dikkat çekti.

Cuma günü yapılacak Genel Sekreter görüşmesine bir nevi hazırlık mahiyetinde de olan görüşmede Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’a, Bakanlık Müsteşarı Güneş Onar, Dışişleri Bakanlığı İİT Müdürlüğünün başında bulunan Müdür Temsilci Mehmet Dana ve New York temsilciliğinde görevli Bakanlık diplomatlarından II. Sekreter Sertaç Güven eşlik etti.

Bu haber toplam 1596 defa okunmuştur
Özersay, Bm Genel Sekreter Yardımcısı Dicarlo İle Görüştü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans