Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ubp den KTAMS Başkanına yanıt geldi
12 Eylül 2011 Pazartesi Saat 20:10

Ubp den KTAMS Başkanına yanıt geldi

“Ciddi bir haddini bilmezlik, gerginlik yaratmaya yönelik bir provokasyon girişimi, bir sendikacıya yakışmayacak talihsiz bir açıklama”

Ulusal Birlik Partisi , Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Ahmet Kaptan’ın bir gazetede yer alan ve “UBP’yi Kıbrıs Türk halkını yok etmeyi amaçlayan Rum lideri Makarios’a benzeten” ifadelerini, “Ciddi bir haddini bilmezlik, gerginlik yaratmaya yönelik bir provokasyon girişimi, bir sendikacıya yakışmayacak talihsiz bir açıklama olarak” değerlendirdi.

UBP Basın Bürosu tarafından yapılan UBP Genel Merkezi açıklamasında, UBP’nin varoluş ve siyaset yapma nedeninin Kıbrıs Türk halkının kendi topraklarında, kendi kendini yönetmesi, refah, huzur ile güvenlik içinde yaşaması ve Anavatan Türkiye ile en sıcak ilişkilerin kurulması ve devam ettirilmesi olduğu vurgulandı.

“Ulusal Birlik Partisi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki her eserin altında imzası bulunan, çalışanlara her hakkı sağlayan bir partidir” denilen açıklamada, “UBP’nin, dün olduğu gibi, bugün de tek amacı; Kıbrıs Türk halkının daha mutlu, daha huzurlu, daha refah günlere ulaşması var olan sorunların aşılmasıdır. İşbaşında olan hükümetimiz, gecesini gündüzüne katarak bunun için çaba göstermektedir” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamaya şöyle devam edildi:

“Koyu bir CTP’li olduğunu her fırsatta söyleyen Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Ahmet Kaptan’ın, gerçekler böyle olmasına rağmen, Ulusal Birlik Partisi’ni Kıbrıs Türk halkını yok etmek için planlar hazırlayan Makarios’a benzetmesi en hafif deyimi ile haddini bilmezliktir. Belli ki Sayın Kaptan, CTP’ye yarar sağlayabileceği umudu ile gerginlik yaratmaya, provokasyonlar yapmaya çalışmaktadır.

Ama nafile. Ne Kaptan ve ne de Kaptan gibi düşünenler, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucusu ve yaşatanı, Kıbrıs Türk halkının en büyük siyasal gücü UBP’nin tarihe karışmasına neden olabileceklerdir. Kıbrıs Türk halkı, Kaptan ve Kaptan gibilere izin vermemekte, Anavatan Türkiye ile birlikte daha refah daha mutlu yarınlara ulaşmakta, devletini yaşatmakta kararlıdır.

Ulusal Birlik Partisi, doğru yolda olmanın bilinci ve gururu, Kıbrıs Türk halkına ve KKTC Devleti’ne hizmetkar olmanın onuru ile faaliyetlerine devam ederek, bulanık suda balık avlamaya çalışanların başvurduğu küçük küçük oyunları boşa çıkaracaktır.

Bazı şeylere daha ağır tepki göstermiyorsak, bu güçsüzlüğümüzden ya da haksızlığımızdan değil olgunluğumuzdan ve toplumsal barışla, hoşgörüye verdiğimiz önemdendir.

Dolayısı ile herkesi ve her kesimi uygar diyaloğa, hoşgörüye, kardeşliğe ve ülke sorunlarını aşmak için olumlu katkı koymaya davet ediyoruz.

Zaman, kısır çekişme ve bir birimizi karalama, yaralama zamanı değil, dayanışma, kaynaşma ve işbirliği zamanıdır.”

Bu haber toplam 13384 defa okunmuştur
Ubp den KTAMS Başkanına yanıt geldi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans