Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taşkınköy de artık sel olmıyacak
15 Ekim 2011 Cumartesi Saat 17:23

Taşkınköy de artık sel olmıyacak

Kemal Aksay Caddesi üzerinde bulunan 2 buçuk metre genişliğindeki köprünün 10 metreye çıkartılarak bölgedeki sel tehlikesinin ortadan kaldırıldığını bildirdi.

Yeni köprüde kontrollü olarak trafik akışı sağlanmaya başlarken, büyük köprünün paralelinde bulunan küçük köprü de yıkılarak dere güzergahı genişletimiş oldu.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İnşaat Mühendisi Hüseyin Eryaman, yaşanan sel felaketinin ardından Kemal Aksay Caddesi üzerinde bulunan sıkıntının tesbit edildiğini ve kapasitesi yetersiz olan 4x3’lük köprünün yıkılıp yerine 10x3’lük yeni bir köprü yapıldığını söyledi.

Yapılan bu köprü sayesinde, bölgede köprüden kaynaklanabilecek bir sel tehlikesinin ortadan kalktığına vurgu yapan Eryaman, çalışmaların tamamlanması ile birlikte Kemal Aksay Caddesi’ndeki yolun 4 şeride çıkarılacağını belirtti.

Eryaman, ilerleyen dönemde Galabalık Restorant önünde yer alan köprünün de genişletileceğini söyledi.

Köprünün boş kalan kısımlarına yeşil alan düzenlemesi yapılacağını ifade eden Eryaman, bölgede kaldırım düzenlemesinin yanı sıra trafik levhalarının yerleştirileceğini de sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1459 defa okunmuştur
Taşkınköy de artık sel olmıyacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans