Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ülkü ocakları pazartesi YDÜ de eylem yapacak
22 Ekim 2011 Cumartesi Saat 23:15

Ülkü ocakları pazartesi YDÜ de eylem yapacak

Ülkü Ocakları Girne Şubesi, Hakkari’de şehit düşen Mehmetçik için bugün Girne’de anma yürüyüşü gerçekleştirdi.

Tarsus Ülkü Ocakları, Karadeniz Öğrenciler Birliği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Ultra Aslan GAÜ ve bazı üniversite ile lise öğrencilerinin katıldığı eylemde atılan sloganlarla PKK terörü lanetlendi.

Ramadan Cemil Meydanı’ndan Ziya Rızkı ve Kordonboyu caddeleri ile Atatürk Anıtı’na gerçekleştirilen yürüyüş ; anıtta saygı duruşu, İstiklal Marşı, şehitler için yapılan yoklama, konuşmalar ve ülkücü yeminiyle sona erdi.

Etkinlikte, Ülkü Ocakları Girne Şubesi Başkanı Yusuf Aydoğdu ve öğrenciler adına Burak Oğuz birer konuşma gerçekleştirdi.
Coşkulu kalabalık bir öğrenci gurubunun katıldığı eylemde “şehitler ölmez vatan bölünmez”, “ne mutlu Türküm diyene”, “Girne uyuma şehidine sahip çık”, “Türk Kürt kardeştir, PKK kalleştir”, “kahrolsun PKK”, “Kandile geliriz, kafanızı keseriz”, “Apo’nun piçleri durduramaz bizleri” ve “dişe diş, kana akan intikam” sloganları atıldı.

Eyleme,  Pazartesi  günü saat 11:00’de YDÜ’de devam edileceği de açıklandı.

AYDOĞDU

Ülkü Ocakları Girne Şube Başkanı Yusuf Aydoğdu yaptığı konuşmada, eylemin Hakkari’de 24 Mehmetçik’in şehit edilmesini protesto için düzenlediklerini belirterek, “hepimiz  Mehmetçiğiz, bu  vatan ve bayrağın neferleriyiz” dedi.

Türk-Kürt kardeşliğini PKK‘nın bozmaya çalıştığını ifade eden Aydoğdu, “Artık analar ağlamasın, bu kan dursun” diyerek,  sabrın kalmadığını kaydetti.

Konuşmasında Türkiye hükümetine seslenen Aydoğdu, “Amerikan uşaklığını bırakın. Türk milleti tarihi boyunca hiçbir zaman uşaklık yapmamıştır”  ifadelerini de kullandı.

Akan kanının durdurmasını isteyen Aydoğdu, “durdurulmadığı takdirde bunu milletin durduracağını , yapılanların cezasız kalmayacağını, artık bu saatten sonra ağlayarak değil ağlatarak hesap soracaklarını” söyledi.

Yaptığı konuşmada ayrıca, YDÜ’yü “PKK kampı” ilan edenlere de seslenen Yusuf Aydoğdu, cuma günü şehitler için mevlit okutan arkadaşlarına saldıran gruba,  “olayın ardından üniversiteye giderek  Bozkurt’ların bayrak astığı vakit nerede olduklarını” sordu.

OĞUZ

Öğrenciler adına konuşan Burak Oğuz da, “Türk milletinin Misak-ı Milli sınırlarının her karışını kanla çizdiğini”  belirtti.

Oğuz, “suskunluktan  cesaret alarak vatan evlatlarına kurşun sıkmaya başlayan hainlerin, bir kez ölüp  bin kez dirilen Türk’ü unutmamalarını” istedi.

Bu haber toplam 17105 defa okunmuştur
Ülkü ocakları pazartesi YDÜ de eylem yapacak Haberi

YORUMLAR
türkiyeci
şırnaklı !
sen hayal dünyasında yaşıyorsun sanırım akla hayale gelmeyecek küfür ve hakaretler edeceksiniz diyorsun camiden çıkmış bir insan şehitleri için dua etmiş insan kürt türk kardeştir pkk kalleştir diyen insan neden küfretsin ama pkklıyım diyorsanda o ayrı işte işin rengi değişir az mantıklı ol az akıllı ol düşündüğünle yazdığın eminimki bir değil aç videoları izle bakalım varmı bi tahrik ki olsaydı bunu düşünen büyüklerde karşı taraftanda atardı
11 Kasım 2011 Cuma Saat 18:06
mustafa
kürtler
kürtle kıbrısın bile içine etmişler
08 Kasım 2011 Salı Saat 01:18
solcu
...
ya şırnaklı sende cidden 1 gram beyin varsa ben öliim..girnede söylenen ve içinde kürt lafı geçen tek cümle : türk kürt kardeştir pkk kalleştir..pkk yanlısı oldugun için beynin basmıyor ama hata bizde tabi doğrusu : türk kürt kardeştir, kaldır kürde yerleştir olmalıydı..allahın beyinsizi
24 Ekim 2011 Pazartesi Saat 00:58
isimsiz
kürt-türk kardeştir
biz yıllarca türkiye sınırlarında farklı kültürde ve inanışta kardeşlerimizle sorunsuz yaşadık. taki bu bölücü örgüt meselesi çıkana kadar. türk-kürt kardeştir pkk kalleştir.
23 Ekim 2011 Pazar Saat 21:06
şırnaklı
muz cumhuriyeti
Tahrike devam yani.Orda pkk yı protesto edeceğiz diyip kürtlere akla hayale gelmeyecek küfür ve hakaret edeceksiniz ha.Ordada kürtler sizi izleyip duracak.Vazgeçin bu tahrikkar eylemlerden.Kürtler sizi izlemez.
23 Ekim 2011 Pazar Saat 10:14

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans