Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UBP Milletvekili Zengin Mecliste özür diledi
28 Kasım 2011 Pazartesi Saat 09:40

UBP Milletvekili Zengin Mecliste özür diledi

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu yasama ve denetim görevlerini yerine getirmek üzere bugün saat 10.40’da Meclis Başkanı Hasan Bozer başkanlığında toplandı.

Birleşimde ilk olarak söz alan UBP İskele Milletvekili Ahmet Zengin, kürsüden bardak atma olayı nedeniyle Komite’nin ardından Meclis Genel Kurulu’ndan ve halktan da özür diledi.


Zengin,  o hareketle Meclis İç Tüzüğü’nü ihlal ettiğini bildiğini, ancak 13 saat kürsüden konuşmanın da tüzüğü ihlal anlamına geldiğini ifade ederek, olayın bir daha tekrarlanmamasını diledi.


Meclis Başkan Yardımcısı CTP Milletvekili Mustafa Yektaoğlu da söz alarak, özrün yerinde olduğunu ve daha önceden yapılması gerektiğini ifade etti.


Yektaoğlu, olay günü yaşananları aktararak, bir daha yaşanmaması dileğini kaydetti.


Cumhuriyet Meclisi’nin 2 Kasım’daki birleşiminde TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın 10 saati aşkın kürsüde konuşma yapmasına tepki gösteren Zengin, karşılıklı tartışmanın ardından TDP Milletvekili Mustafa Emiroğluları’na bardak fırlatmış, Meclis’te bir ilk olan bu olay uzun süre tartışılmıştı.


Bugün yasama ve denetleme gündemiyle toplanan Genel Kurul’da Bakanlıkların Kuruluş İlkeleri (Değişiklik) Yasa Tasarısı görüşülecek; ayrıca gündem dışı konuşmalar yapılacak.

Bu haber toplam 1996 defa okunmuştur
UBP Milletvekili Zengin Mecliste özür diledi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans