Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gazimağusa belediyesi denetim başlattı
05 Şubat 2012 Pazar Saat 12:20

Gazimağusa belediyesi denetim başlattı

Gazimağusa Belediyesi, yürürlüğe giren yeni emirname ve yönetmenlik uyarınca kent genelinde marketlerde satışa sunulan ekmek ve yoğurtların denetimi için çalışma başlattığını açıkladı.

Şubat’tan itibaren somun ekmeklerin de ambalajlı ve etiketli olması ve yoğurtların üretim tarihlerinin alt veya yan tarafına çıkmayan mürekkeple veya folyo kapağa yazılması zorunluluğu gelmesinin ardından Gazimağusa Belediyesi zabıta ekipleri denetimlerinde çeşitli işyerlerinde kurallara tam olarak uygun olmadığını saptadığı ekmek ve yoğurtları müsadere etti.


Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, insan sağlığı için önemli gördükleri yeni düzenlemeye uyulması için denetimlere devam edeceklerini kaydederek, gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerinin insan sağlığı açısından risk taşımadan faaliyet sürdürmesinin kendileri için her zaman hayati bir konu olduğunu söyledi.


Uygulamanın yürürlüğe girmeden önce Ticaret Dairesi’nin işletmelere yeni koşullara uyum sağlaması için verdiği sürenin yeterli bir süre olduğunu ifade eden Kayalp, denetimleri yapan ekiplerin bu konuda kurallara uymayan işyerlerine müdahalesinin kaçınılmaz olacağını ve kurallara uygun olmayan malların müsadere edileceğini belirtti.


Kayalp, vatandaşlardan kurallara uygun olmayan bir durumla karşılaşmaları halinde belediyenin halkla ilişkiler birimine bildirmeleri çağrısında bulunarak, halkın ihbarlarına göre yapılacak denetimlerin çalışmanın etkinliğini artıracağına dikkat çekti.

Bu haber toplam 12692 defa okunmuştur
Gazimağusa belediyesi denetim başlattı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans