Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Iı. Cumhuriyet uluslararası klasik otomobil rallisi başladı
11 Kasım 2012 Pazar Saat 13:36

Iı. Cumhuriyet uluslararası klasik otomobil rallisi başladı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 29. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında organize edilen, “İkinci Cumhuriyet Uluslararası Klasik Otomobil Rallisi”nin startı Cumhuriyet Meclisi avlusunda, Meclis Başkanı Hasan Bozer’in de

Milli Günleri Kutlama Merkez Komitesi’nin desteğinde, KKTC Klasik ve Spor Otomobil Kulübü’nün organize ettiği “II. Cumhuriyet Uluslararası Klasik Otomobil Rallisi”ne ülke dışından katılan araçlar da dahil toplam 55 civarında araba yer alıyor.  Ralli, Girne’de Onar Tatil Köyü’nde sona erecek.


Hasan Bozer ilk üç arabanın startını verdikten ve Cadillac marka bir arabayı da start çizgisinden sürerek geçirdikten sonra basına yaptığı açıklamada, Meclisin halkın yeri olduğunu, müsait günlerde böyle amaçlar için kullanılmasının ayrı bir mutluluk yarattığını söyledi.


Yurt dışından katılımcıların da yer aldığı Klasik Otomobil Rallisi’nin Cumhuriyet adına organize edilmesinin de önemli bir hareket olduğunu ifade eden Bozer, devlet olabilmenin; halk, toprak ve demokratik bir yönetim gerektirdiğini, rallinin de bir halk etkinliği olduğunu vurguladı.


Bozer, etkinliğin çok hoş bir kültürel etkinlik olduğunu da kaydetti.

Bu haber toplam 15545 defa okunmuştur
Iı. Cumhuriyet uluslararası klasik otomobil rallisi başladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans