Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Libya 30 Muhalif Öldü
10 Nisan 2011 Pazar Saat 10:31

Libya 30 Muhalif Öldü

Libya lideri Muammer Kaddafiye bağlı güçlerin Misratada düzenlediği saldırılarda 30 muhalifin öldüğü bildirildi.

Libya lideri Muammer Kaddafi'ye bağlı güçlerin Misrata'da düzenlediği saldırılarda 30 muhalifin öldüğü bildirildi.

Adının Abdüsselim olduğunu açıklayan bir muhalefet kaynağı, Kaddafi güçlerinin dün kente üç cepheden saldırdığını, komutanlar ve sağlık görevlilerine dayanarak, saldırılarda 30 muhalifin öldüğünü söyledi.

Aynı kaynak, buna rağmen muhaliflerin Kaddafi güçlerine direnerek, ilerlemelerini önlediğini belirtti.

MİSRATA'DAKİ ÇATIŞMALARDA 8 MUHALİF ÖLDÜ

Libya'nın Misrata kentinde Muammer Kaddafi'ye bağlı birliklerle çatışan muhaliflerden 8 kişinin öldüğü bildirildi.

Adının Mustafa Abdürrahman olduğu belirtilen bir muhalif, kayıpların, muhaliflerin kontrolündeki limana gitmekte olan yoldaki çatışmalarda verildiğini söyledi.

Abdürrahman ayrıca, NATO'nun, kenti kuşatma altında tutan hükümet birliklerine karşı hava saldırılarını artırdığını belirtti. Abdürrahman, NATO uçaklarının Misrata'da Kaddafi'ye bağlı güçlerin elindeki en az 4 mevziyi bombaladığını söyledi.

NATO, KADDAFİ'NİN KUVVETLERİNE AİT 17 TANKI VURDU

NATO kuvvetlerinin, Libya lideri Muammer Kaddafi'ye bağlı güçlere ait 17 tankı tahrip ettiği bildirildi.

Adı açıklanmayan bir NATO yetkilisi, dün ve bugün NATO uçaklarının Misrata yakınında 15, Brega'nın güneyindeyse iki tankı vurduğunu söyledi.

Yetkili, NATO'nun Libya'daki operasyonun komutasını almasından beri, dünkü operasyonların en yüksek tempolusu olduğunu belirtti.

MUHALİFLER, KADDAFİ'NİN MAL VARLIĞININ YARDIMLARDA KULLANILMASINI İSTİYOR

Libya'daki muhalif grup, ABD'den, insani ihtiyaçlar için Libya lideri Muammer Kaddafi'nin dondurulan mal varlıklarından yararlanma talebinde bulundu.

Libya'nın eski ABD temsilcisi ve halen ülkenin önde gelen muhalif liderlerinden olan Ali Öcali, ABD Hazine Bakanına yazdığı mektupta, muhaliflerin elindeki bölgelerde insani durumun kötüleştiğini bildirdi.

Öcali, perşembe günü yazdığı mektupta, Geçici Milli Konseyin, Libya halkının temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Kaddafi rejiminin ABD'nin mali kurumlarındaki dondurulan mal varlıklarına acilen ulaşma ihtiyacında olduğunu belirtti.

ABD, Kaddafi ile üst düzey yetkililere uygulanan yaptırımlar çerçevesinde 34 milyar dolar değerindeki mal varlığını dondurmuştu.

ABD yönetimi yetkilileri, dondurulan varlıkların bir kısmının yardım için kullanılıp kullanılamayacağının değerlendirildiğini belirttiler.

Bu haber toplam 1704 defa okunmuştur
Libya 30 Muhalif Öldü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans