Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lübnanda 1. Türk Üniversiteleri Fuarı Açıldı
12 Nisan 2011 Salı Saat 18:24

Lübnanda 1. Türk Üniversiteleri Fuarı Açıldı

Lübnanda düzenlenen 1. Türk Üniversiteleri Fuarında Türkiye ve KKTCden 13 üniversite tanıtıldı.

Lübnan'da düzenlenen ''1. Türk Üniversiteleri Fuarı''nda Türkiye ve KKTC'den 13 üniversite tanıtıldı.

Lübnan Türk Cemiyetince Trablusşam'da düzenlenen fuar, Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi İnan Özyıldız, Trablusşam Belediye Başkanı Nadir Gazal ile Lübnanlı üst düzey yetkililerin katıldığı bir törenle açıldı.

Özyıldız, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye ile Lübnan işbirliğinin gün geçtikçe arttığını belirterek, ''Bizim için yüksek öğrenim alanında ilişkilerin geliştirilmesi büyük önem taşıyor. Türkiye'deki 150'den fazla üniversite master ve doktora alanında da önemli imkanlar sunuyor. Lübnanlı öğrencilerin, Türkiye'deki üniversitelere yönelmeleri, bizim için çok önemli bir mutluluk kaynağı olacak'' dedi.

Türkiye'de eğitim gören Lübnan Türk Cemiyeti Başkanı Zahir Sultan, bölgede ve Lübnan'da Türk üniversitelerinin tanıtımın ilk kez bu büyüklükte yapıldığını vurgulayarak, ''Cemiyet olarak yaptığımız bu ilk faaliyetin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü Lübnan'daki öğrencilere, eğitim için yeni bir seçenek açıldı.Türkiye, hem lisans hem lisans üstü eğitim açısından en iyi imkanı sağlayabilir'' diye konuştu.

Trablusşam Belediye Başkanı Gazal da fuarla Türkiye ile Arap dünyasıarasında önemli bir işbirliği adımının atıldığını söyledi.

Öğrenci ve velilerin 3 gün süreyle ziyaret edebilecekleri fuarda, 5'i KKTC'den olmak üzere 13 üniversite anıtım standı kurdu. Türk Hava Yollarının da stant açtığı fuarda,Türkiye'nin tanıtan broşürler de dağıtıldı.

Fuara Lübnanlı öğrenci ve veliler ilgi gösteriyor.

Bu haber toplam 1974 defa okunmuştur
Lübnanda 1. Türk Üniversiteleri Fuarı Açıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans