Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üstel, İngiltere de Tanıtım Şirketleriyle görüşüyor
25 Haziran 2011 Cumartesi Saat 20:10

Üstel, İngiltere de Tanıtım Şirketleriyle görüşüyor

Üstel, KKTC’nin İngiltere’deki tanıtım faaliyetlerini bakanlık koordinasyonunda yürüten profesyonel tanıtım şirketinin yetkilileri ile görüşerek, uygulanacak acil halkla ilişkiler ve tanıtım projesini onayladı.

İngiltere’de bulunduğu sürede Kuzey Kıbrıs tanıtım kampanyasına destek verecek Londra Türk Radyosu, Londra Gazetesi ve Olay Gazetesi’nin de aralarında bulunduğu basın yayın kuruluşlarını da ziyaret etti.

Bakan Ünal Üstel temaslarının ardından, 2011’de oluşan risklerin analiz edildiği, 2012 yılında İngiltere pazarını büyütmek için hangi stratejilerin uygulanacağı ve nasıl bir pazarlama yöntemi izleneceği konularında bakanlık ile tur operatörleri arasında fikir birliğinin yapıldığı bir toplantı gerçekleştirdi.

İngiltere’den KKTC’ye turist gönderen tur operatörleri ile yapılan toplantıda, Bakanlık Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu, Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi Müdürü Derviş Gezer ve Londra Turizm Merkezi Koordinatörü Kadir Doruhan da hazır bulundu.

İNGİLTERE’DEKİ TANITIM KAMPANYASI TUR OPERATÖRLERINE TANITILDI

Toplantıda, Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı koordinatörlüğünde Kuzey Kıbrıs’ın İngiltere’deki halkla ilişkiler ve tanıtım faaliyetlerini yürüten Joanna Marsh, 2011 yılında Kuzey Kıbrıs için uygulanacak, bakan Üstel tarafından da onaylanan, "acil halkla ilişkiler ve tanıtım projesi" hakkında tur operatörlerine bilgi verdi.

Daralan İngiltere pazarından 2012 yılında tatile çıkacak olanları Kuzey Kıbrıs’a yönlendirmek amacı ile 2011 yılının Ekim ayından itibaren uygulanmaya başlayacak kampanyanın tur operatörlerine sunumunun ardından, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel bir konuşma yaptı.

Konuşmasında İngiltere pazarının Kuzey Kıbrıs turizmi için önemine dikkati çeken Üstel, tur operatörlerinin sorunlarının kendi sorunları olduğuna işaret ederek, tur operatörlerinin her konuda görüş ve önerilerini beklediklerini söyledi.

Tur operatörleri ile sürdürdükleri işbirliğini maksimuma taşımak istediklerini ifade eden Bakan Üstel, elbirliği ile Kuzey Kıbrıs’ı İngiltere pazarında aranan bir destinasyon haline getireceklerine inandığını kaydetti.

Bakan Üstel’in konuşmasının ardından İngiltere’de Kuzey Kıbrıs’ı pazarlayan tur operatörleri tek tek söz alarak halkla ilişkiler ve tanıtım kampanyası hakkındaki görüş ve önerileri ile karşılaştıkları sorunları ve taleplerini dile getirdiler.

REKLAM VE TANITIM FAALİYETLERİ ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Tur operatörlerinin Bakan Üstel’e İngiltere pazarına gösterdiği hassasiyetten ötürü teşekkür ettiği toplantının sonucunda, tur operatörlerinin talepleri doğrultusunda var olan bütçenin elverdiği ölçüde, yapılan reklam ve tanıtım faaliyetlerinin aralıksız sürdürülmesi kararlaştırıldı.

Bunun yanı sıra, üzerinde görüş alış verişinde bulunulan 2012 ve gelecek üç yılda uygulanması planlanan halkla ilişkiler ve tanıtım projesinin de, Kasım ayında Londra’da yapılacak 2011 World Travel Market Turizm Fuarı’na kadar tamamlanıp düzenlenecek benzeri bir toplantıda tur operatörleri ile paylaşılmasına karar verildi.

Bu haber toplam 1623 defa okunmuştur
Üstel, İngiltere de Tanıtım Şirketleriyle görüşüyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans