Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Filistinli Gruplar Arasındaki Bölünme Son Bulacak
16 Mayıs 2018 Çarşamba Saat 11:11

Filistinli Gruplar Arasındaki Bölünme Son Bulacak

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistinli gruplar arasındaki bölünmenin son bulması için bir komite kurdu. Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Genel Sekreteri Saib Ureykat, "Filistin" televizyonuna yaptığı açıklamada, Abbas�

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistinli gruplar arasındaki bölünmenin son bulması için bir komite kurdu.

Filistin Kurtuluş Örgütü Genel Sekreteri Saib Ureykat, “Filistin” televizyonuna yaptığı açıklamada, Abbas’ın Filistinli gruplar
arasındaki bölünmenin son bulması için bir komite kurduğunu söyledi.

Filistin Ulusal Konseyi’nde alınan kararların uygulanması için bir komite daha olduğunu hatırlatan Ureykat, Filistin yönetiminin, “Yahudi yerleşim birimleri inşasını resmi olarak Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne taşıyacağını da vurguladı.

Gazze sınırındaki gösterilerde yaşananların ardından Filistin yönetimince alınan kararlara ilişkin dün bilgi veren Ureykat, Filistin yönetiminin, “Yahudi yerleşim birimleri inşasını UCM’ye taşımaya, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin olağanüstü toplantıya çağrılmasına, Filistin’in uluslararası ajanslara üye olmasına, Filistin Ulusal Konseyi’nde alınan kararın uygulanması ve Filistin-İsrail ilişkilerinin sınırlandırılması için FKÖ Merkez Komitesi, Yönetim Kurulu ve hükümet üyelerinden oluşacak bir komite kurulmasına” karar verdiğini duyurmuştu.

ABD Başkanı Donald Trump’ın 6 Aralık 2017’de Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını ve ülkesinin Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını açıklamasından sonra yeni büyükelçilik binası dün yapılan resmi törenle açılmıştı.

İsrail askerlerinin, Gazze sınırında ABD’nin Kudüs’te büyükelçilik açmasını protesto etmek ve Nekbe’nin 70. yılını anmak isteyen göstericilere ateş açması sonucu pazartesi gününden bu yana 62 kişi şehit edildi.

Bu haber toplam 1114 defa okunmuştur
Filistinli Gruplar Arasındaki Bölünme Son Bulacak Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans