Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tıp-İş, Teknoloji Ve Sağlık Konulu Sempozyum Düzenledi
07 Kasım 2018 Çarşamba Saat 14:07

Tıp-İş, Teknoloji Ve Sağlık Konulu Sempozyum Düzenledi

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş), ‘Teknoloji ve Sağlık’ konulu sempozyum düzenledi. Thallasaemia Merkezi Konferns Salonu’nda gerçekleştirilen Sempozyumun açılışında konuşan Sağlık Bakanı Filiz Besim, teknolojik devrimin K

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası , ‘Teknoloji ve Sağlık’ konulu sempozyum düzenledi.

Thallasaemia Merkezi Konferns Salonu’nda gerçekleştirilen Sempozyumun açılışında konuşan Sağlık Bakanı Filiz Besim, teknolojik devrimin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için çok önemli olduğunu söyledi.

Besim,‘Tanınmayan bir ülkede bu bizim için çok önemlidir. Çünkü biz aslında teknoloji ile dünyaya her şekilde bağlanmış durumdayız, siyasallar veya dünyanın egemenleri bizi tanımasa da. Elbetteki ki bu teknoloji devrinde yaşadığımız çok büyük tehditler ve tehlikeler de var. çok kirli bilgi var, çok ticarileşme var, teknolojiyi tam ve doğru olarak kullanabiliyor muyuz? Temiz teknolojiyi, saf bilgiyi ticarileştirmeden,o büyük teknoloji denizinde bunlara kapılmadan doğru şekilde bu devrimi yaşayabilen toplumlar bana göre öz insan kimliğini koruyabileceklerdir’ dedi.

Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Dizdarlı da yaz döneminde ara verilen eğitim çalışmalarını bundan sonraki süreçte sendika ile işbirliği içerisinde daha verimli yapabileceklerini söyledi.

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Özlem Gürkut da teknoloji sayesinde ulaşılan bilgide kirliliğin söz konusu olduğunu söyledi.

Tıp-İş Başkanı Ahmet Varış da her ülkenin teknolojinin tehlikelerine karşı vatandaşlarını koruyucu önlemler aldığını belirtti.

Küreselleşen dünyayla birlikte KKTC’de de teknoloji alanında birçok gelişme yaşandığına işaret eden Varış özellikle çocukların maruz kaldığı teknolojik aygıtların çeşitliliğinin gün geçtikçe arttığına dikkati çekti.

Bu haber toplam 11223 defa okunmuştur
Tıp-İş, Teknoloji Ve Sağlık Konulu Sempozyum Düzenledi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans