Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akar :türkiye’Nin Ve Kıbrıs Türk Halkının Hakkına Halel Getirilemez
01 Kasım 2019 Cuma Saat 12:06

Akar :türkiye’Nin Ve Kıbrıs Türk Halkının Hakkına Halel Getirilemez

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye’nin ve Kıbrıs Türk halkının hakkına herhangi bir şekilde halel getirilmesine müsaade etmeyeceklerini vurguladı. Akar, “Bu konuda kararlıyız. Bu bir tehdit değil, görüşmelerle, kon

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye’nin ve Kıbrıs Türk halkının hakkına herhangi bir şekilde halel getirilmesine müsaade etmeyeceklerini vurguladı.

Akar, “Bu konuda kararlıyız. Bu bir tehdit değil, görüşmelerle, konuşmalarla, uluslararası anlaşmalara, hukuka saygılı olduğumuzu söylememiz de bir zafiyet değil. Bunun muhataplarımız tarafından iyi anlaşılmasını bekliyoruz” dedi.

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanlığı İleri Müşterek Harekat Merkezi’ni ziyaretinde, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs konusunda açıklamalarda bulundu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’taki faaliyetlerinin sürdüğünü belirten Bakan Akar, “Özellikle Doğu Akdeniz’deki hakkımız, hukukumuzun korunması ve kollanması için gece-gündüz demeden yerine getirdiğimiz yoğun faaliyetlere devam edeceğiz” dedi.

Akar, Türkiye’nin saldırgan bir tutum içinde olmadığını ve iyi komşuluk ilişkilerinden yana olduğunu kaydetti.

Savunma Bakanı Huluysi Akar, “uluslararası hukuka, ikili anlaşmalarla belirlenen kurallara son derece saygılıyız. Fakat diğer taraftan ne Türkiye’nin ne de Kıbrıslı kardeşlerimizin hakkına herhangi bir şekilde halel getirilmesine de müsaade etmeyeceğimizi söyledik, söylemeye devam ediyoruz. Bu konuda kararlıyız. Bu bir tehdit değil, görüşmelerle, konuşmalarla, uluslararası anlaşmalara, hukuka saygılı olduğumuzu söylememiz de bir zafiyet değil. Bunun muhataplarımız tarafından iyi anlaşılmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1248 defa okunmuştur
Akar :türkiye’Nin Ve Kıbrıs Türk Halkının Hakkına Halel Getirilemez Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
kamagra jel kamagra
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans