Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küçük, Ekonomik Önlemler meyve veriyor!
04 Haziran 2011 Cumartesi Saat 16:10

Küçük, Ekonomik Önlemler meyve veriyor!

Küçük, ekonomi ve turizm konusunda başlatılan çalışmaların meyvelerini vermeye başladığını söyledi.

UBP Kadın Kolları’nın Acapulco Otel’deki dayanışma yemeğinde konuşan Küçük, ülke ekonomisini daha da güçlendirmek için çalışmalara devam edeceklerini vurguladı.

Gençlerin ülkelerine sahip çıkmaları ve istikballerini ailelerinin yanında kurabilmeleri için kırsal kesim arsası dağıttıklarını da anlatan Küçük, 2011’in Türkiye’de “Kuzey Kıbrıs Turizm Yılı” ilan edilmesiyle hedeflenen turizm rakamlarına ulaşılmaya başlandığını kaydetti.

Ercan Havalimanı’nın kapasitesinin artırılması ve turistlerin daha iyi hizmet alabilmesi için çalışma başlattıklarını da yineleyen Küçük, bu çalışmaların son  aşamaya geldiğini belirtti.

Alt yapı çalışmalarına değinirken, Lefkoşa-Girne anayolu ve Girne çevreyolu aydınlatma projesinin hizmete girdiğini, Gazimağusa-Boğaz çift şerit yolunun aydınlatılması için de ihalenin tamamlandığı kaydeden Küçük, gelecek yıldan itibaren ülkenin batısından doğusuna çift şerit yolların arttırılması için yeni projeler hazrılandığını  kaydetti.

GÜLİN KÜÇÜK; “EKONOMİ TEDAVİ SÜRECİNE GİRDİ”

Başbakan İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük de konuşmasında, UBP gönüllülerinin çalışmalarıyla partinin daha nice başarılara imza atacağını  kaydetti.

Gülin Küçük,  şunları söyledi:

“Siyasi çalışmalarda olsun, sosyal çalışmalarda olsun işbirliği ve dayanışma, başarıyı getiren en büyük unsurdur. Sadece siyasi değil, sosoyal sorumlulukların da bilinciyle bu çalışmalar yürütülmektedir. Düzenlediğimiz etkinliklerden elde  ettiğimiz gelirleri yine  halkımız için, halkımızın menfaatine kullanmaktayız. Bizler başarıya odaklandık, halkımız için devletimiz için çalışmakta ve gelecek nesillere aydınlık bir  gelecek bırakmak için hükümetimize çalışmalarımızla destek olmaktayız.”

Gülin Küçük, alınan ciddi tedbirlerle ekonominin tedavi sürecine girdiğini, tedbir alınmasının geleceğe duyulan sorumluluğun gereği olduğunu ekledi.

DEFİLE DE VARDI

Konuşmaların ardından,UBP Kadın kolları Dayanışma yemeği defile ile devam etti.

Defilenin ardından “H and V” ajans direktörü Hayriye Vurdu tarafından, Başbakan’ın eşi Gülin Küçük, UBP Lefkoşa Kadın Kolları  Başkanı Süreyya Gürses, Girne Kadın Kolları Başkanı Nil Keleşoğlu ve etkinliğin gerçekleşmesine katkı koyan sponsorlara teşekkür plaketi verdi.

Bu haber toplam 1643 defa okunmuştur
Küçük, Ekonomik Önlemler meyve veriyor! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans