Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Devlet Piyangosu 500 Bin TL ikramiyesini verdi
03 Ocak 2012 Salı Saat 10:10

Devlet Piyangosu 500 Bin TL ikramiyesini verdi

Devlet Piyangosu’nun yılbaşı özel çekilişinde en büyük ikramiyeyi kazanan talihli belirlendi. Ancak büyük ikramiyenin sahibi kimliğinin açıklanmasından kaçındı ve ikramiyesini bankası aracılığıyla almayı tercih etti.

500 bin TL’lik ikramiye Seyyar biletçi Hasan Sağol’un Mehmet Ulun Gazete Bayi adına sattığı 55024 numaralı bilete isabet etti.


Credit West Bank Taşkınköy Şube Müdürü Hale Onbaşı, 500 bin TL’lik ikramiye çekini, talihli müşterisi adına, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ten teslim aldı.


Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda yer alan törende Piyangolar Dairesi Müdürü Mustafa Piro ile seyyar biletçi Hasan Sağol da hazır bulundu.


Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst çeki takdiminden önce yaptığı konuşmada, tüm halkın yeni yılını kutlayarak, 2012’nin tüm halka sağlık, huzur ve barış getirmesini diledi.


Bakan Dürüst, Devlet Piyangoları’nın geleneksel yılbaşı çekişinde 500 bin TL kazanan talihlinin parasını iyi günlerde, ailesiyle birlikte huzur ve mutlukla harcaması temennisinde bulundu.


Devlet Piyangoları’nın yılbaşı biletlerinden yaklaşık 1,5 milyonluk kazanç elde ettiğini,  bu paranın 868 bin 500 TL’sini ikramiye olarak dağıttığını anlatan Bakan Dürüst, 500 bin TL’lik büyük ikramiyenin ise tek bir kişiye çıktığını söyledi.


Bakan Dürüst, ikramiyelerden arta kalan paranın ise KKTC sporunun daha ileriye götürülmesi için spor camiasına katkı olarak aktarıldığını anlatarak, tüm halkın devlet piyangolarını desteklemesini istedi.


500 bin TL’nin talihlisinin çekini almak üzere kendisi adına bankasının almasını istediğini, çeki almak için de Credit West Taşkınköy Şubesi Müdürü Hale Onbaşı’nın geldiğini ifade eden Bakan Dürüst, 500 bin TL’lik çeki Onbaşı’ya takdim etti.


ONBAŞI


Credit West Taşkınköy Şubesi Müdürü Hale Onbaşı da, talihliyi tebrik ederek, kendilerine güvendiği için müşterisine teşekkür etti.

Bu haber toplam 1869 defa okunmuştur
Devlet Piyangosu 500 Bin TL ikramiyesini verdi Haberi

YORUMLAR
ercin
bir sonraki çekiliş ne zaman
devletpiyangosu.com a baktım ama bir sonraki cekilis tarihi yok yayınlarsanız sevinirim .
16 Ocak 2012 Pazartesi Saat 10:28

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans