Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul da Kktc Tanıtım günleri
26 Mayıs 2011 Perşembe Saat 07:19

İstanbul da Kktc Tanıtım günleri

Türkiye’de 2011’in “Kuzey Kıbrıs Yılı” ilan edilmesi çerçevesinde İstanbul’da 3 gün boyunca “KKTC Tanıtım Günleri” düzenleniyor.

“Kuzey Kıbrıs Tanıtım Günleri” İstanbul’da, 27-29 Mayıs tarihleri arasında, Bakırköy, Taksim ve Kadıköy meydanlarında, eş zamanlı olarak KKTC’den halk dansları, konserler, Kıbrıs Türk mutfağından sunumlar ve el sanatlarından gösterilerle gerçekleştirilecek.

Etkinliklere katılmak ve hazırlıkları incelemek üzere dün akşam İstanbul’a giden Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel yarın saat 14:00’te Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’nda, saat 17:00’de Taksim Galatasaray Meydanı’nda, saat 20:00’de ise Kadıköy İskele Meydanı’nda Tanıtım Günleri etkinliklerinin açılışını yapacak.

Etkinlikler boyunca KKTC’den giden ekipler tarafından halk dansları gösterileri ve Kıbrıslı grup ve sanatçıların konserleri yer alacak, el sanatları sergileri açılacak. Etkinliklere katılanlara Kuzey Kıbrıs’ı tanıtan broşür ve kitapçıklar, heybe, sırt çantası dağıtılacak, ayrıca Baf sakızı, peksemet, hellim ve gül suyu ikram edilecek.

Etkinlikler çerçevesinde “Kuzey Kıbrıs’ta Su Gibi Tatil” kampanyası düzenlenecek. DURUSU içme suyu ile birlikte dağıtılacak tatil çekiliş kuponlarını doldurarak, meydanlardaki stantlara bırakan katılımcılar arasında yapılacak çekilişte 30 kişi Kuzey Kıbrıs’ta 4 gece 5 gün ücretsiz tatil hakkı kazanacak. Tüm faaliyetler ve tatil çekiliş sonuçlar www.2011kibris.com sitesinde duyurulacak.

Tanıtım faaliyetleri Bakırköy, Beyoğlu ve Kadıköy ilçe belediyeleri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek.

KKTC Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı ile TC Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde “KKTC’nin, Türkiye’de kültürel ve turizm alanlarındaki tanıtım faaliyetlerinin artırılması, iki ülke vatandaşlarının yakınlaşmasının geliştirilmesi ve Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’ı ziyaret eden kişi sayısında artış sağlanması” amacıyla 2011 Türkiye’de Kuzey Kıbrıs Yılı ilan edilmişti.

Bu haber toplam 11911 defa okunmuştur
İstanbul da Kktc Tanıtım günleri Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans