Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya'da 3 Fuar Birden Açıldı
10 Eylül 2017 Pazar Saat 08:03

Konya'da 3 Fuar Birden Açıldı

TÜYAP Konya Fuarcılık tarafından düzenlenen "Konya Tohum", "Konya Hayvancılık" ve "Sulama Teknolojileri ve Bitki Besleme" fuarlarının açılışı gerçekleştirildi.

TÜYAP KONYA FUARCILIK TARAFINDAN DÜZENLENEN "KONYA TOHUM", "KONYA HAYVANCILIK" VE "SULAMA TEKNOLOJİLERİ VE BİTKİ BESLEME" FUARLARININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TARIM VE DOĞAL KAYNAKLAR BAKANI ÇAVUŞOĞLU: "KKTC'NİN İÇME SUYU SORUNU KONUSUNDA BÜYÜK ÖZVERİYLE ÇALIŞAN ANAVATANIMIZ VE SAYIN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, BÜYÜK BİR PROJEYLE DRAGON ÇAYI'NI KKTC'YE BAĞLAYARAK DÜNYADA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ. KKTC HALKI BUNUN İÇİN TÜRKİYE'YE MÜTEŞEKKİRDİR"

Konya, 7 Eylül 17 :  TÜYAP Konya Fuarcılık tarafından düzenlenen "Konya Tohum", "Konya Hayvancılık" ve "Sulama Teknolojileri ve Bitki Besleme" fuarlarının açılışı gerçekleştirildi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'ndeki açılış töreninde, Kıbrıs'ın yaşam standartlarını düzeltmek ve dünyada hak ettiği yeri alabilmesini sağlamak için Türkiye'yle çalıştıklarını söyledi.

KKTC sınırları içerisinde yer alan toprakların çok verimli olduğunu belirten Çavuşoğlu, kuraklıkla sık karşılaştıkları için tarım performansların değişiklik gösterdiğini vurguladı.

Çavuşoğlu, kuraklığa dayanıklı sertifikalı tohum ürettiklerini belirterek, bunun da az yağmurda yüksek performans gösterdiğini ifade etti.

"KKTC HALKI BUNUN İÇİN TÜRKİYE'YE MÜTEŞEKKİRDİR"

Dünyadaki nüfusun her geçen gün arttığını, buna bağlı da insanların beslenme ihtiyaçlarının da arttığını dile getiren Çavuşoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"KKTC'nin içme suyu sorunu konusunda büyük özveriyle çalışan Anavatanımız ve sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyük bir projeyle Dragon Çayı'nı KKTC'ye bağlayarak dünyada bir ilki gerçekleştirdi. KKTC halkı bunun için Türkiye'ye müteşekkirdir. Bu su, şu anda insanımızın yüzde 80'ine ulaşmaktadır. 200 kilometrelik hat çalışması da devam ediyor. Bununla da halkımızın yüzde 100'üne ulaşmış olacak. Ayrıca tarım sulama suyu KKTC'ye ulaştığı gün de KKTC artık bu bölgede gıda deposu olacak."

Bu haber toplam 1293 defa okunmuştur
Konya'da 3 Fuar Birden Açıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans