Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kpss Sona erdi
10 Temmuz 2011 Pazar Saat 19:11

Kpss Sona erdi

Öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenen KPSS son oturumu olan dördüncü oturum sınavı sona erdi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen sınav, 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da saat 14.30'da başladı. Sınava 70 bin 889 aday katıldı.

Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi içinadaylar, sınavın başlama saatinden önce sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulundu.

KPSS TAMAMLANDI

Adaylar, sınav salonuna sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı ya da pasaportları kontrol edilerek alındı. Gerekli kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra salon başkanı sınavda uyulacak kuralları adaylara okudu ve ilgili oturumda cevaplanacak test için kullanılacak sınav evrakı ile içinde kalem, silgi bulunan kutular dağıtıldı.

Sınavda adaylara, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi ve uluslararası ilişkiler alanlarından sorular soruldu. Adaylara soruları cevaplamaları için 210 dakika süre verildi.

Dün başlayan KPSS, bugünkü oturumların sona ermesiyle tamamlandı.

Bu haber toplam 1564 defa okunmuştur
Kpss Sona erdi Haberi

YORUMLAR
bymadak
.
Sonunda bitti. Artık şifre diye bir şey çıkamz inşALLAH...
11 Temmuz 2011 Pazartesi Saat 20:49
future
kpss
Ben de bu sene girecektim sınava 2 oturum olmak üzere. Fakat çalışmadığım için girmek istemedim. Genel kültür soruları her zamanki gibi sor diyorlar.
10 Temmuz 2011 Pazar Saat 20:54

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans