Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanına teşekkür ediyorum
30 Aralık 2011 Cuma Saat 00:58

Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanına teşekkür ediyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Gülün maaş zammı vetosunu değerlendirdi.

SAYIN CUMHURBAŞKANI'NA TEŞEKKÜR EDİYORUM


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu,Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, emekli milletvekillerinin maaşlarını artıran düzenlemeyi meclise iade etmesini mutlulukla karşıladığını söyledi. Kılıçdaroğlu, "Son derece mutluyum. Kamuoyunun duyarlılıklarını dikkate alıp yasayı görüşülmek üzere tekrar meclise göndermesinden duyduğum mutluluğu ifade edeyim tekrar. Sayın Cumhurbaşkanı'na teşekkür ediyorum." dedi.


CHP Genel Başkanı Türkiye İhracatçılar Meclisi'nde (TİM) gerçekleştirilen bir toplantı öncesi basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.Cumhurbaşkanı Gül'ün emekli milletvekillerine ilişkin düzenlemeyi veto etmesini değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Ben mektubumda emekli milletvekillerine aylık artışının bir gece yarısı önergesiyle gündeme getirilmesinin doğru olmadığını ifade etmiştim. 90 yıllık parlamento geleneğimiz bize böyle bir hakkı vermemeli. Parlamentodan geçti ama gizlenerek geçti. Eğer parlamento kamuoyu önünde saygınlığını koruyacaksa ve böyle bir düzenlemeyi gerçekten içine sindiriyorsa kamuoyu önünde açıkça tartışmalı. Gündeme getirmeli ve ondan sonra yasalaştırmalı. Sanıyorum bu duyarlılıklar sayın Cumhurbaşkanıtarafından dikkate alındığı için tekrar görüşülmek üzere yasayı parlamentoya gönderdi." ifadelerini kullandı.


Veto sonrası neler olacağı yönündeki soruya ise Kılıçdaroğlu şu cevabı verdi: "Bundan sonra süreç gayet açık, parlamentonun gündemine gelecek. Bu madde ile ilgili olarak siyasi partiler görüşlerini açıkça ifade edecekler." diye konuştu.

Bu haber toplam 1913 defa okunmuştur
Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanına teşekkür ediyorum Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans