Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kıbrıs meselesinin çözümü için fazla beklemek zorunda kalmayacağız
11 Ocak 2016 Pazartesi Saat 22:44

Kıbrıs meselesinin çözümü için fazla beklemek zorunda kalmayacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “inşallah, Kıbrıs meselesinin çözümü için fazla beklemek zorunda kalmayacağız” dedi.

TC DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU: "İNŞALLAH KIBRIS MESELESİNİN ÇÖZÜMÜ İÇİN FAZLA BEKLEMEK ZORUNDA KALMAYACAĞIZ"

Ankara, 11 Ocak 16 : Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “inşallah, Kıbrıs meselesinin çözümü için fazla beklemek zorunda kalmayacağız” dedi.

AA’nın haberine göre, 8. Büyükelçiler Konferansı'nın açılış konuşmasını yapan Çavuşoğlu, Türkiye'nin, Kıbrıs'ta devam eden müzakere sürecinde Kıbrıs Türk tarafıyla yakın işbirliği içinde, çözümün bu yıl gerçekleşmesi için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiğini söyledi.

Çavuşoğlu, "İnşallah, Kıbrıs meselesinin çözümü için fazla beklemek zorunda kalmayacağız. Adil ve kalıcı bir çözümün, yalnızca Ada’daki taraflara değil, başta Doğu Akdeniz olmak üzere geniş bir coğrafyaya da olumlu yansımaları olacağına inanıyoruz" dedi.

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı törenle 2015 Ekim ayında açılışı yapılan, Türkiye'den KKTC'ye su temini projesini “asrın projesi” olarak niteleyen Çavuşoğlu, "Barış suyu ile Doğu Akdeniz Havzası’nın huzur ve istikrarına katkıda bulunacağız" dedi.

Yurt dışında yaşayan vatandaşların, soydaşların ve akraba topluluklarının Türkiye'nin dış politikasında öncelikli olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, son dönemde Azerbaycan ve Gürcistan gibi bölge ülkeleriyle ilişkilerin her alanda somut projelerle derinleştiğini belirtti.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye'nin 14-15 Nisan'da İslam İşbirliği Teşkilatı’nın 13. İslam Zirvesi’ne, ekim ayında Dünya Enerji Kongresi'ne, yaz aylarında ise EXPO 2016 uluslararası botanik sergisine evsahipliği yapacağını da ifade etti.

Bu haber toplam 14237 defa okunmuştur
Kıbrıs meselesinin çözümü için fazla beklemek zorunda kalmayacağız Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans