Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pazartesi nisab yok!
07 Nisan 2011 Perşembe Saat 19:06

Pazartesi nisab yok!

Dün yapılan kabine değişikliğinin ardından UBPde yer yerinden oynadı. UBP içindeki kaynaklardan alınan bilgilere göre Pazartesi gün yapılacak meclis oturumunda UBPnin nasabı sağlamasına imkan yok. Zorlu Töre kesin olarak meclis oturumun

Dün yapılan kabine değişikliğinin ardından UBP'de yer yerinden oynadı. UBP içindeki kaynaklardan alınan bilgilere göre Pazartesi gün yapılacak meclis oturumunda UBP'nin nasabı sağlamasına imkan yok.

Zorlu Töre kesin olarak meclis oturumuna katılmayacak, Tokel ve Kamil ise henüz sessizliğini bozmadı. Çaluda yurt dışına gidiyor. Girne milletvekilleri 3 kişi olarak oturuma katılmayacak bu durumda UBPnin nisab sağlamasına imkansız gözle bakılıyor.

Başbakanı zor günler bekliyor.

UBP içindeki dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Elde edilen bilgilere göre bu kriz aşılamayacak ve hükümet düşecek. Bunun için 3 milletvekilinin 2 hafta üstü üste meclise girmemeleri yeterli olacak. Yasa yapamaz durumda kalan hükümet ya istifayı seçecek ya da koalisyonu ancak o da tehlikeli çünkü koalisyon ortağı aldığı anda en az iki koltuğu daha boşaltması anlamına geliyor. Bu da iki fire daha demek. Bu durumda koalisyon da kaş yapayım derken göz çıkarmak anlamına geliyor. Hükümeti yeniden değiştirmeye çalışması ise tam manası ile intihar. Kısacası İrsen Küçük hükümetinin 1 ay içinde düşmesini eklentileri var. Tüm bu senaryolara bakılacak olursa başbakanı zorlu bir ayın beklediği kesin.

Zorlu Töre görevi devretmeye gitmedi.

Bu gün planlanan Tarım Bakanlığı görev devir teslim törenine yeni bakan Ali Çetin AMCAOĞLU katılırken eski bakan görevi devretmek üzere bakanlığa gelmedi. Bu Zorlu Töre'nin meclis genel kuruluna katılmayacağı konusundaki düşünceleri güçlendirdi.

Türkay TOKEL bugün de efendiliğini bozmadı.

Görev devir teslim töreninde bir konuşma yapan Tokel bu değişikliği beklemediğini ancak UBP de yıllarını veren bir politikacı olarak pek çok kez makamlarda bulunduğunu söylerken, bu değişiklik ne bana bişey katar ne de benden bişey götürür dedi. Yeni bakana yeni görevinde başarılar dileyen Tokel hiç kimseye kırgın olmadığını siyasetin kırgınlıklar üzerine değil stratejiler üzerine kurulduğunu belirtti.

İlkay Kamil bu makamlara çok gelip gittik. Bunlar gelip geçici...

Görevi devreden diğer bir bakan İlkay kamil makamların geçici olduğunu kalıcı olanların bırakılan eserler olduğunu söylerken yeni bakana görevinde başarılar diledi.

Girne milletvekilleri Ünal Üstel atamasına tepkili.

Girne milletvekilleri Ergün Serdaroğlu, Nejdet Numan ve Tancer yapılan atamayı onaylamadıkları için bu gün ve pazartesi meclis oturumuna katılmayacaklarını belirterek tepkilerini ortaya koydular.

Güzelyurt İlçe yönetimi Güzelyurt'ta azaltılan bakanlığın hesabını sordu.

Güzelyurt ilçe yönetimi bugün başbakan İrsen Küçük'le görüşerek Güzelyurt'ta alınan bir bakanlığın hesabını sordu. Bolca nasihat dinleyen partililer görüşmeden tatmin olmadan ayrıldı. Sözcü olarak konuşan Güzelyurt Belediye Başkanı başbakanı sert bir dille eleştirdi.

Ahmet Çaluda pazartesi Türkiye'de olacak.

Ahmet Çaluda babasının rahatsızlığını göstererek pazartesi gün Türkiye'ye gidiyor. Bunun bir tepki olup olmadığını soranlara ise alim olan anlar diye cevap verdi.

Hasipoğlu " Kabineyi TV den öğrendi"

UBP Genel sekreteri Hasipoğlu kabine değişikliğini TV den öğrendi. Bu durum muhalefetin de gündemine oturunca UBP Genel sekreteri "zurnanın son deliği" haline sokuldu dedikodusunu yapmaya başladı.

Bu haber toplam 1795 defa okunmuştur
Pazartesi nisab yok! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans