Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BKP sorumlu değil
09 Nisan 2011 Cumartesi Saat 16:09

BKP sorumlu değil

Ferdi Sabit Soyer, Meclis önündeki son eylemde eylemciler tarafından protesto edilmesinden “BKP’nin sorumlu olduğu” yönündeki açıklamaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, Milletvekili Ömer Kalyoncu ile Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın Meclis önündeki son eylemde eylemciler tarafından protesto edilmesinden “BKP’nin sorumlu olduğu” yönündeki açıklamaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

BKP Örgüt Sekreteri Abdullah Korkmazhan yazılı açıklamasında, Soyer, Kalyoncu ve Çakıcı’nın partisini provokatörlükle suçladığını belirterek, bu durumu kınadı ve BKP’nin üç siyasetçiye yönelik protestodan üzüntü duyduğunu vurguladı.

BKP’nin eylemdeki protestodan hiçbir sorumluluğu bulunmadığını ifade eden Korkmazhan, “CTP  ve TDP’nin protestoların nedenini anlamak için kendilerini sorgulamaları gerektiğini” de kaydetti.

CTP, TDP VE DP’yi “sendikaların içini karıştırma, Sendikal Platformu kontrol altına alma ve gelişen toplumsal muhalefeti hükümet olmak için kendilerine mal etmeye” çabalamakla suçlayan Korkmazhan, “bu çabaları sonuçsuz kalan üç partinin Toplumsal Varoluş mitinglerinin devamı olan 7 Nisan’da Meclis önündeki eyleme katılmayacaklarını açıkladıklarını, hatta bununla da yetinmeyerek eyleme katılımı engellemek için aktif bir şekilde çalıştıklarını” iddia etti.

Açıklamada, özellikle CTP’nin 7 Nisan eylemine katılımı engellemek için yoğun propaganda yaptığı, sendikal birlikteliği ve toplumsal mücadeleyi sabote ederek dağıtmak için yoğun çaba harcadığı öne sürülerek, CTP ile TDP yöneticilerinin bu nedenle eylemciler tarafından protesto edildiği savunuldu.

Bu haber toplam 1627 defa okunmuştur
BKP sorumlu değil Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans