Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akça, Amcaoğlu’nu Ziyaret Etti
14 Nisan 2011 Perşembe Saat 11:50

Akça, Amcaoğlu’nu Ziyaret Etti

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, bugün, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nı ziyaret etti.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, bugün, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nı ziyaret etti.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, “KKTC’nin tek hamisi olan” Türkiye ile iyi ve sağlıklı ilişkilerin gündemde bulunmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi. Amcaoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Büyükelçi Akça’ya yeni görevinde başarı diledi.

Amcaoğlu, Akça’nın bu ülkenin gerçeklerini bilen, halkı çok iyi tanıyan bir büyükelçi olduğunu ve bundan sonra çok daha sıkı bir işbirliği içerisinde sorunların çözümüne ciddi anlamda çareler bulabileceklerine inandığını söyledi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Amcaoğlu, Büyükelçi’nin görevi itibarıyla bundan önce ülkeyi ve ülke insanını tanımasından mutlu olduğunu ifade ederek, bunun büyük bir şans olduğunu, Anavatan - Yavruvatan ilişkilerinin en üst düzeyde devam etmesi açısından herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmek gibi bir sorumluluğu bulunduğunu kaydetti.

“KKTC’nin tek hamisi olan” Türkiye ile iyi ve sağlıklı ilişkilerin gündemde olmasının kaçınılmaz olduğunu ve bunun kendilerinin asli görevlerinin en önemlilerinden biri olduğunu kaydeden Amcaoğlu, Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine şükranlarını sunarak, verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür etti, işbirliğinin en iyi şekilde sürdürülebilmesi adına üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getireceklerini söyledi.

AKÇA

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ise, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’nun da göreve yeni başladığına işaret ederek, ikisinin de göreve yeni başlaması dolayısıyla bu ziyaretin hem hayırlı olsun hem de nezaket ziyareti olduğunu belirtti.

Akça, tarım konularıyla ilgili olarak iki ülke arasında gerek teknik, gerek sosyal, gerekse mali anlamda her zaman yakın işbirliği olduğunu belirterek, bu alanın buradaki görevlerinin başında gelen bir konu olduğunu söyledi.

Büyükelçi, Bakan Amcaoğlu ile çok yakın işbirliği içinde çalışacaklarına inandığını ifade ederek, bakana “hayırlı olsun” dileğinde bulundu.


Bu haber toplam 1632 defa okunmuştur
Akça, Amcaoğlu’nu Ziyaret Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans