Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cep Operatörleri Arasındaki Rekabet
18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 12:21

Cep Operatörleri Arasındaki Rekabet

KKTC Telsim Genel Müdürü Ahmet Ulubay, ülkede cep operatörleri arasındaki rekabetin etik kurallar çerçevesinde yapılması gerektiğini söyledi.

KKTC Telsim Genel Müdürü Ahmet Ulubay, ülkede cep operatörleri arasındaki rekabetin etik kurallar çerçevesinde yapılması gerektiğini söyledi.

Meclis’te bekleyen “Elektronik Haberleşme Yasası”nın bir an önce geçmesini beklediklerini ifade eden Ulubay, yasanın, çıkmasının ardından sektöre düzen getireceğini kaydetti.

Türkiye’deki gibi bir Bilgi Teknolojileri Kurulu’nun KKTC’de de oluşturulması ve denetimlere başlamasının önemine işaret eden Ulubay, gerekli denetimler ve cezalar uygulanmadan sektörün iyiye gidemeyeceğini bildirdi.

Ulubay, bu yöndeki açıklamaları, sabit ücreti olmayan ve yurtiçinde her yöne 29 TL’ye 200, 49 TL’ye 40, 99 TL’ye 900, 149 TL’ye bin 500, 189 TL’ye 2 bin dakika konuşturan “Özgür Tarife”nin tanıtımı sırasında yaptı.

189 TL’ye 2 bin dakika konuşturan “Özgür Tarife”nin lansmanının ardından rakip operatörün hâla “Biz en ucuza konuşturuyoruz” demesinin etik kurallara aykırı ve müşterileri yanıltmaya yönelik olduğunu söyledi.

Ulubay, bu tip yanıltıcı reklâmlarla ilgili gereken mercilerin devreye girmesini beklediklerini söyleyerek, sektördeki rekabetin de etik kurallar çerçevesinde yapılması gerektiğini kaydetti.

Ulubay basın toplantısında bir soruya karşılık, “Özgür Tarife” tarifelerinin, “rakip operatörün paketleri ile kıyaslandığı zaman paket aşımlarında; küçük paketlerde küçük, büyük paketlerdeyse çok daha büyük farklarla avantajlı olduğunun ortaya çıkacağını” kaydetti.

Bu haber toplam 1517 defa okunmuştur
Cep Operatörleri Arasındaki Rekabet Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans