Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ktoeös Yetkilileri Bakan Dürüst’ü Ziyaret Etti
18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 09:33

Ktoeös Yetkilileri Bakan Dürüst’ü Ziyaret Etti

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) yetkilileri, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ü ziyaret etti.

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) yetkilileri, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ü ziyaret etti.

Ziyarette konuşan KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel,  Dürüst’ün tekrar  Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığına atanmasının hayırlı olmasını diledi ve  eski Bakan Nazım Çavuşoğlu’yla eğitim sorunlarını görüştüklerini ve bazı kararlar aldıklarını dile getirerek,  eğitimde sorunların bekleyemeyeceğini, yaşanan hızlı değişim sürecinin ardından Dürüst  ile görüşme gereği duyduklarını söyledi.

Hem Bakan Dürüst’e görevinde başarılar dilemek hem de eğitimde biriken sorunları nasıl çözebileceklerini konuşmak istediklerini kaydeden Gökçebel, ülkenin içinde bulunduğu genel durumun  da bir çok sorun barındırdığını vurguladı. Ülke sorunlarının eğitimi de etkilediğini kaydeden Gökçebel, öğretmen, eğitim, okulların fiziki altyapısı, güvenlik gibi sorunları ele alacaklarını ve başlıklar altında inceleyeceklerini belirtti.

DÜRÜST

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst de, KTOEÖS’ün nezaket ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve kendisinin de uzun süre KTOEÖS üyesi olduğunu,  KTOEÖS’ü her istedikleri noktada kabul edebileceğini ve çözüm yönünde gayret sarf edeceğini söyledi.

KTOEÖS üyelerinin meslektaşı olduğunu ifade eden Dürüst, istişare bağlarını güçlü tutmaları gerektiğinin bilincinde olduğunu dile getirdi. Vizyonlarının diyalog, uzlaşı kültürünün önde tutulması olduğunu belirten Dürüst, KTOEÖS’ün eğitimdeki sorunların ve öğretmenlerin sorunlarının giderilmesi için çalıştığını, kendisinin de onlarla yan yana olduğunu, sorunların çözülmesi için elinden geleni yapacağını vurguladı.

Dürüst, çağdaş bir eğitimi hayata geçirmenin ancak KTOEÖS’ün gayretiyle olabileceğini de belirtti.

Bu haber toplam 1499 defa okunmuştur
Ktoeös Yetkilileri Bakan Dürüst’ü Ziyaret Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans