Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EROĞLU, SOS ÇOCUK KÖYÜ YÖNETİM KURULU’NU KABUL ETTİ
18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 09:47

EROĞLU, SOS ÇOCUK KÖYÜ YÖNETİM KURULU’NU KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, SOS Çocuk Köyü Derneği Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Eroğlu kabulde, SOS’in çok önemli bir görev üstlendiğini belirterek, “Kolay gelsin diyeceğim ama işiniz her halükarda kolay bir iş değil” d

Lefkoşa, 18 Nisan 11 (T.A.K): Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, SOS Çocuk Köyü Derneği Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

SOS Çocuk Köyü Derneği Başkanı Erdil Nami, köyün çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Nami, SOS’in bir hayır kurumu olduğunu ve çalışmalarını desteklerle sürdürdüğünü belirterek, devletle protokol uyarınca asgari ücretin yüzde 40’ı kadar katkı aldıklarını anlattı. Bu katkının toplam masrafın yüzde 11’i civarında olduğunu vurgulayan Nami,  bu desteğin artırılmasını istedi.

Lefkoşa’da 70, Girne’de 30 çocuğun SOS Çocuk Köyünde doğrudan bakım gördüğünü anlatan Nami, 150 çocuğa da dışarıdan destek verildiğini kaydetti.

Nami, Avusturya’daki merkezden hibe aldıklarını, halktan da ilgi gördüklerini belirtti ve yardımların artarak devam etmesi için uğraştıklarını ekledi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da, SOS’in çok önemli bir görev üstlendiğini belirterek, “Kolay gelsin diyeceğim ama işiniz her halükarda kolay bir iş değil” dedi.

İhtiyacı olan çocuklara en iyi şartlarda hizmet vermeye çalışmanın çok zor olduğunu ve herkes tarafından desteklenmesi gerektiğini ifade eden Eroğlu, gelir amaçlı sosyal etkinliklerin her açıdan önemli ve verimli olduğunu kaydetti.

Toplumda yardımlaşma bilincinin çok gelişmiş olmadığını söyleyen Eroğlu, rutin yapılacak yardımlara ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

İhtiyacı olanlara yardım etmenin manevi bir tatmin olduğunu dile getiren Eroğlu, ihtiyaçlı çocuklar konusunda tüm toplumun sorumluluk duyarak yardım etmesi gerektiğini söyledi.

Bu haber toplam 1409 defa okunmuştur
EROĞLU, SOS ÇOCUK KÖYÜ YÖNETİM KURULU’NU KABUL ETTİ Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans