Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YKP, AVRUPA SOL PARTİSİ TOPLANTISINA KATILDI
18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 18:06

YKP, AVRUPA SOL PARTİSİ TOPLANTISINA KATILDI

Yeni Kıbrıs Partisi’nin (YKP) gözlemci üye olduğu Avrupa Sol Partisi (EL) Yürütme Kurulu toplantısına katıldı.

Lefkoşa, 18 Nisan 11 (T.A.K.): Yeni Kıbrıs Partisi’nin (YKP) gözlemci üye olduğu Avrupa Sol Partisi (EL) Yürütme Kurulu toplantısına katıldı.

YKP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre 15-16 Nisan tarihlerinde Budapeşte’de gerçekleştirilen toplantıda YKP’yi Yürütme Kurulu Sekreteri Murat Kanatlı temsil etti.

Her siyasi partinin ülkesindeki son sosyo-ekonomik ve siyasi gelişmeleri aktardığı ilk günkü bölümde, Yurttaş İnisiyatifi çerçevesinde düzenlenecek kampanyadaki çalışmaların son durum ve Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da yaşanan gelişmelerin değerlendirildiği belirtilen açıklamada, ayrıca EL delegasyonlarının Mısır ve Tunus’a yaptıkları ziyaretlerdeki gözlemlerini toplantıya katılanlara aktardıkları ifade edildi.

Toplantının ikinci gününde ise EL Yaz Üniversitesi’nin hazırlık çalışmaları ile Avrupa Parlamentosu seçim sisteminin değiştirilmesine yönelik reform tartışmalarının ele alındığı kaydedildi.

YKP Yürütme Kurulu Sekreteri Murat Kanatlı, toplantılar sırasında ve ikili görüşmelerde Kıbrıs’taki son gelişmeleri ve Türkiye’deki kendisinin de izlediği “Devrimci Karargah” ve KCK davasındaki izlenimlerini aktardığını belirtti.

Bu haber toplam 1662 defa okunmuştur
YKP, AVRUPA SOL PARTİSİ TOPLANTISINA KATILDI Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans