Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DAÜ’DE YARIN “KIBRIS’TA VENEDİK DÖNEMİ ARMALARI” KONULU SÖYLEŞİ DÜZENLENİYOR
18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 15:36

DAÜ’DE YARIN “KIBRIS’TA VENEDİK DÖNEMİ ARMALARI” KONULU SÖYLEŞİ DÜZENLENİYOR

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, yarın “Kıbrıs’ta Venedik Dönemi Armaları” konulu bir sunuş düzenliyor.

Lefkoşa, 18 Nisan 11 (T.A.K): Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, yarın “Kıbrıs’ta Venedik Dönemi Armaları” konulu bir sunuş düzenliyor.

DAÜ Halkla İlişkiler Müdürlüğünden verilen bilgiye göre, Prof. Dr. Vincenzo Lucchese Salati’nin vereceği konferans, yarın saat 10.30’da Mimarlık Fakültesi Alpay Özdural Konferans Salonunda yer alacak. 20-22 Nisan tarihleri arasında ise İletişim Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrenci ve öğretim üyeleriyle alan incelemesi ile atölye çalışmaları gerçekleştirecek.

SALATİ…

Prof. Dr. Vincenzo Lucchese Salati, Venedik Mimarlık Üniversitesi Mimari Röleve ve Restorasyon Öğretim Üyesi, İtalya Eski Eserler Bakanlığı Mimari Eserler Müfettişi, Uluslararası Kaleleri Koruma Enstitüsü daimi Üyesi, Rönesans Mimarisi Uzmanı ve Venedik Aile ve Yönetsel Statü Armaları Uzmanı olarak biliniyor.

Prof. Dr. Salati, bugüne kadar özellikle dünyanın birçok yerinde Venedik Dönemi üzerine mimari, kültür ve sanat alanlarını ele alan çok sayıda konferans verdi, makale ve kitap yayınladı. Salati dünyanın birçok önemli eski eserler ve mimarlık müzelerinde de danışmanlık yapıyor.

(EMR/CAN)

Bu haber toplam 13278 defa okunmuştur
DAÜ’DE YARIN “KIBRIS’TA VENEDİK DÖNEMİ ARMALARI” KONULU SÖYLEŞİ DÜZENLENİYOR Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans