Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OTELCİLER BİRLİĞİNDEN ÜSTEL’E ZİYARET.
20 Nisan 2011 Çarşamba Saat 16:44

OTELCİLER BİRLİĞİNDEN ÜSTEL’E ZİYARET.

Mehmet Dolmacı başkanlığındaki Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) Yönetim Kurulu üyeleri, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’e yeni görevinde başarılar dilemek amacıyla bugün nezaket ziyaretinde bulundu.

Mehmet Dolmacı başkanlığındaki Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) Yönetim Kurulu üyeleri, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’e yeni görevinde başarılar dilemek amacıyla bugün nezaket ziyaretinde bulundu.

KITOB Başkanı Mehmet Dolmacı ziyarette yaptığı konuşmada, Bakan Üstel’e görevinde başarılar dileyerek, Üstel’in sezonun zor bir döneminde göreve geldiğine işaret etti.

Son zamanlarda Uzakdoğu ülkelerinde yaşanan kriziler ve dünyada baş gösteren ekonomik krizler nedeniyle KKTC’nin güvenli ve cazip bir destinasyon haline geldiğine dikkat çeken Dolmacı, 2011 yılında KKTC turizminin yeni bir yükseliş trendine gireceğine inanç belirtti.

Sektörün, girdi fiyatlarının yüksek olması, bütçede yeterli pay ayrılmaması nedeniyle yaşanan tıkanıklıklar, tanıtım ve pazarlamada eksiklikler, kapalı oteller gibi sorunları bulunduğuna işaret eden Dolmacı, bakanlıkla istişare içinde çalışarak bu sorunların üstesinden gelinebileceğini söyledi.

Dolmacı, KITOB olarak Bakan Üstel ve ekibiyle birlikte çalışmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

ÜSTEL

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel de, KITOB’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Üstel, zor bir dönemde göreve geldiğinin farkında olduğunu ifade ederek, önemli olanın zoru başarabilmek olduğunu söyledi.

KITOB ile işbirliği içinde çalışarak, tüm zorlukların üstesinden geleceklerini belirten Üstel, 2011 yılının Türkiye’de “KKTC Yılı” ilan edilmesi nedeniyle yapılan faaliyetler olduğunu, Mayıs’ın 15’inden sonra turizmde önemli gelişmelerin yaşanmasını beklediklerini kaydetti.

Yapılacak çalışmalarla KKTC’nin kötü turizm imajını ortadan kaldırmayı amaçladıklarını söyleyen Bakan Üstel, yatak kapasitesinde var olan yetersizliğin de giderilmesi yönünde çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Turizmin ilk doğduğu yer olan Lapta bölgesini yeniden canlandırmak için de Lapta Belediyesi’yle bir proje hazırlayacaklarını anlatan Üstel, Lapta’nın turizme yeniden kazandırılacağını sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1416 defa okunmuştur
OTELCİLER BİRLİĞİNDEN ÜSTEL’E ZİYARET. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans