Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EROĞLU, BURSA TİCARET LİSESİ NİN FOLKLOR EKİBİNİ KABUL ETTİ.
20 Nisan 2011 Çarşamba Saat 18:08

EROĞLU, BURSA TİCARET LİSESİ NİN FOLKLOR EKİBİNİ KABUL ETTİ.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Kıbrıs’ta bir anlaşma olabilmesi için iki tarafın da istekli olması gerektiğini, bunun sadece Kıbrıslı Türklere bağlı bir konu olmadığını vurguladı.

EROĞLU: “ANLAŞMA İÇİN İKİ TARAFIN DA İSTEKLİ OLMASI GEREKİR”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Kıbrıs’ta bir anlaşma olabilmesi için iki tarafın da istekli olması gerektiğini, bunun sadece Kıbrıslı Türklere bağlı bir konu olmadığını vurguladı.

Eroğlu bugün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katılmak için KKTC’de bulunan Bursa Ticaret Meslek Lisesi “Kılıç Kalkan Folklor Ekibi” ve idarecilerini kabul etti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu kabulde, folklor ekibi ve idarecileriyle sohbet etti.

Kıbrıs Türk halkı ile Türkiye halkının birbirini yakından tanımasının önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Eroğlu, karşılıklı ziyaretlerin ilişkilerin geliştirilmesi bakımından önemli olduğunu söyledi.

“Kıbrıs’a gelip KKTC’yi gezmek, görmek önemli” diyen Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıbrıs adasının yarısında Kıbrıslı Türkler, diğer yarısında da Kıbrıslı Rumlar’ın yaşamakta olduğunu ifade etti.

Kıbrıslı Türklerin Kıbrıs’ta uzun yıllar varoluş mücadelesi verdiğini anlatan Eroğlu, dünyanın tanımamasına rağmen Türkiye’nin desteği ile KKTC’nin kurulduğunu belirtti.

Yıllardır Kıbrıs adasında bir anlaşma arayışı içinde bulunulduğunu ifade eden Eroğlu, ”Biz yaşlandık hala bulunamadı” dedi.

Anlaşmanın olabilmesi için iki tarafın da istekli olması gerektiğini, bunun sadece Kıbrıslı Türklere bağlı bir konu olmadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Eroğlu, artık sabırların taşmaya başladığını, bu kısa dönemde bir anlaşma olup olamayacağına bakmakta olduklarını anlattı.

Bursa’nın Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olduğunu belirten Eroğlu, Bursa’da geçmişte futbol oynadığını anlattı.

Bursa’da bir caddeye isminin verildiğini ve bundan mutluluk duyduğunu belirten Cumhurbaşkanı Eroğlu, yıllar sonra Bursa’ya gittiğinde futbol oynadığı eski arkadaşları ile de biraraya geldiğini ve hepsinin saçlarının ağardığını gördüğünü söyledi.

Çocuk yaşlarda kurulan dostlukların yıllarca süren dostluklar olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Öğretmenlerinizi bu etkinlik için kutluyorum. Bu tür etkinlikler Kıbrıslı Türkler ile Türkiye’deki Türkler arasındaki bağların gelişmesi için önemli. Burası sizin vatanınız. Her zaman buraya gelebilirsiniz, kapılarımız sizlere her zaman açık olacak” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1826 defa okunmuştur
EROĞLU, BURSA TİCARET LİSESİ NİN FOLKLOR EKİBİNİ KABUL ETTİ. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans