Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AYDINLIK YARINLAR HAREKETİ’NE ABD ELÇİLİĞİNDEN  ENERJİ AMPULÜ BAĞIŞI...
21 Nisan 2011 Perşembe Saat 13:11

AYDINLIK YARINLAR HAREKETİ’NE ABD ELÇİLİĞİNDEN ENERJİ AMPULÜ BAĞIŞI...

Amerika Birleşik Devletleri’nin Güney Kıbrıs Büyükelçiliği, çevre ve enerji koruma projelerini desteklemek amacıyla, Aydınlık Yarınlar Hareketine 280 enerji tasarruf ampulü bağışladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Güney Kıbrıs Büyükelçiliği, çevre ve enerji koruma projelerini desteklemek amacıyla, Aydınlık Yarınlar Hareketi'ne 280 enerji tasarruf ampulü bağışladı.

ABD Büyükelçiliği’nden verilen bilgiye göre, elçiliğin halkla ilişkiler müdürü James Ellickson - Brown, bağışı sunarken yaptığı konuşmada, “Aydınlık Yarınlar Hareketi'nin, evlerde ve ofislerde enerji tasarruflu ampul kullanımı gibi küçük adımlarla daha büyük hedef olan çevreyi koruma konusundaki bilinçlendirmeyi artırma çabalarını takdir ettiğini” belirtti.

Ellickson - Brown, ampul katkı fikrinin, ABD Büyükelçisi Frank Urbancic ve Aydınlık Yarınlar Hareketi üyeleri ile gerçekleşen bir toplantıda, üyelerin, enerji tasarruflu ampullerin kullanımını artırma çabalarını elçiye anlatmasıyla ortaya çıktığını belirtti.

Açıklamaya göre, Aydınlık Yarınlar Hareketi Başkanı Anıl Kaya, tasarruf amaçlı ampullerin kullanımını teşvik amacıyla bu ampullerin kırsal kesimlere verileceğini söyleyerek, bu ampulleri kullanarak enerji ücretlerinde yüzde 80’e varan tasarruf sağlanabileceğini ve bu sayede de fosil yakıtlarının kullanımının azalabileceğini söyledi.

Kaya, elçiliğin, Aydınlık Yarınlar Hareketi'nin çevre ve diğer alanlardaki çalışmalarını takdir etmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek, bu takdirin bir bağışla ifade edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu haber toplam 1628 defa okunmuştur
AYDINLIK YARINLAR HAREKETİ’NE ABD ELÇİLİĞİNDEN ENERJİ AMPULÜ BAĞIŞI... Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans