Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YKP, BKP VE KSP 25 NİSAN EYLEMİNE HAYIR DEDİ!
21 Nisan 2011 Perşembe Saat 11:55

YKP, BKP VE KSP 25 NİSAN EYLEMİNE HAYIR DEDİ!

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP), Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) ve Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP), son dönemde gelişen kitle hareketinin bazı siyasi partilerce kendi çıkarlarına alet edilmeye çalışıldığını ve 25 Nisan tarihindeki eylemin de

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP), Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) ve Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP), son dönemde gelişen kitle hareketinin bazı siyasi partilerce kendi çıkarlarına alet edilmeye çalışıldığını ve 25 Nisan tarihindeki eylemin de bu yönde atılan bir adım olduğunu ileri sürerek, sözkonusu eylemi desteklemeyeceklerini açıkladı.

YKP Yürütme Kurulu Sekreteri Murat Kanatlı, BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan ve KSP Genel Sekreteri Yusuf Alkım bugün KTÖS’de düzenledikleri ortak basın toplantısında, son siyasi gelişmeler ve 24 Nisan iradesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ortak açıklamada, “CTP, TDP ve DP, gelişen toplumsal muhalefeti hükümet olma uğruna kendilerine mal etmeye ve mücadeleyi hükümeti devirerek yerine geçmekle sınırlamaya çalışmakla” suçlandı.

25 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek eylemi bu nedenle desteklemeyeceklerini açıklayan sözkonusu partiler, halka da “bir kez daha oyuna gelmeme” ve “eyleme katılmama” çağrısında bulundu.

Açıklamada ayrıca YKP, BKP ve KSP’nin işbirliği yapmaya devam edeceği ve 1 Mayıs eyleminde blok olarak hareket edeceği belirtildi.

Bu haber toplam 1589 defa okunmuştur
YKP, BKP VE KSP 25 NİSAN EYLEMİNE HAYIR DEDİ! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans