Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eroğlu, Referandumu Değerlendirdi: Böyle Bir Anlaşmaya Bile Hayır Dediler
25 Nisan 2011 Pazartesi Saat 15:44

Eroğlu, Referandumu Değerlendirdi: Böyle Bir Anlaşmaya Bile Hayır Dediler

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 24 Nisan Annan Planı Referandumu’nun üzerinden 7 yıl geçtiğini hatırlatarak, bu sürede herkesin Annan Planı’nın ne getirip ne götüreceğini iyice değerlendirdiğini düşündüğünü belirtti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu İşverenler Sendikası’nı kabulü sırasında bir basın mensubunun 24 Nisan referandumunun yıldönümü nedeniyle değerlendirme yapmasını istemesi üzerine, bu akşam iki siyasi partinin miting düzenleyeceğini anımsattı.

“Annan Planı’na o zaman hayır diyen bir kişi olarak bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum” diyen Eroğlu, “Hayır derken kendimin ve o zaman parti başkanıydım partimin kendine göre düşünceleri yorumları vardı. Evet diyenlerin de kendine göre düşünceleri yorumları vardı” dedi.

O zaman referandum sonucunu halkın iradesi olarak gördüklerini ifade eden Eroğlu, Güneyin böyle bir anlaşmaya bile hayır demesinin Kıbrıs Türk halkının gerçekleri anlaması bakımından önemli olduğunu söyledi.

Eroğlu, Kıbrıs Türkü’nün uzlaşma istemediği Türkiye’nin anlaşmayı engellediği şeklindeki söylemlerde bulunanların da artık bu düşüncelerden kurtulup Kıbrıs Türkü’ne haksızlık ettiklerini görmeleri gerektiğini kaydetti.

7 yıl sonra yapılan bu kutlamanın iki siyasi partinin takdiri olduğunu da vurgulayan Eroğlu, kutlamanın her yıl yapılmadığına da dikkat çekerek, 7 yıl sonra yapılmasındaki nedenin de biraz düşünülmesi gerektiğini söyledi.

Bu haber toplam 1680 defa okunmuştur
Eroğlu, Referandumu Değerlendirdi: Böyle Bir Anlaşmaya Bile Hayır Dediler Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans