Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversiteler arası Sivil Savunma tatbikatı başlıyor
28 Nisan 2011 Perşembe Saat 14:13

Üniversiteler arası Sivil Savunma tatbikatı başlıyor

“II. Sivil Savunma Uluslararası Üniversiteler Arama - Kurtarma Seminer - Tatbikatı - 2011”in tatbikat ayağı yarın yapılacak.

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı koordinatörlüğünde, Yakın Doğu Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi ile Atatürk Öğretmen Akademisi yanında, Türkiye ve diğer yabancı ülke üniversite akademisyenleri ve arama - kurtarma kulüp mensubu öğrencilerinin katılımıyla 25 Nisan’da seminerle başlayan etkinlik yarın tatbikatla tamamlanacak.

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, tatbikata Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İngiltere, Nepal, Avustralya, Ukrayna, Azerbaycan, Türkiye, Almanya, Makedonya, Brezilya, Endonezya, Umman Sultanlığı ve Kırgızistan’dan oluşan toplam 13 ülkeden 20 üniversitenin yanı sıra yabancı ülkelerden beş gazeteci de katılacak.

Tatbikat, 18:30 - 19:35 saatleri arasında Lefkoşa Araç Kayıt Dairesi ile Gelir ve Vergi Dairesi arasındaki boş arazide gerçekleştirilecek.

Seminer - Tatbikata katılacak konuk üniversiteler ise şunlar:

“İngiltere’den Coventry Üniversitesi, Nepal’den Tribhuvan Üniversitesi, Avustralya’dan Queensland Technology Üniversity, Ukrayna’dan Kırım Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’dan State Economic Üniversity ve Azerbaycan Turizm Enstitüsü (Dağcılık Kulübü), Türkiye’den Boğaziçi Üniversitesi ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Almanya’dan Leuphana University, Makedonya’dan İnstitute of Earthguake Engineering and Seismology, Brezilya’dan Üniversity  of  Taubate, Endonezya’dan İslamic Üniversity of Endonezya, Umman Sultanlığı’ndan Mazoon Üniversitesi ve Kırgızistan’dan Manas Üniversitesi arama-kurtarma mensubu öğrencilerle akademisyenler.”

Bu haber toplam 1876 defa okunmuştur
Üniversiteler arası Sivil Savunma tatbikatı başlıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans