Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GİRNE DE İLAÇLAMA
28 Nisan 2011 Perşembe Saat 16:21

GİRNE DE İLAÇLAMA

Girne Belediyesi Sağlık Şubesi, yaklaşan yaz sezonu öncesinde; profesyonel ilaçlama ekipleriyle belediye hudutlarında başlattığı ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

Girne Belediyesi Sağlık Şubesi, yaklaşan yaz sezonu öncesinde; profesyonel ilaçlama ekipleriyle belediye hudutlarında başlattığı ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

Girne Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, çevre bilinci farkındalığının artmasıyla Girne Belediyesi, çevre ve doğa dostu biyolojik ve ekolojik ürünlerin kullanımına daha çok ağırlık veriyor.

Lavra, uçkun ve hamamböceği ile yapılan mücadelede; sivrisinek ve karasinek kontrolünde daha çok lavra ilaçlamasına ağırlık verildiğine işaret edilen açıklamada, Lavra mücadele kapsamında kontrolsüz havuz ve su birikintileri, foseptik çukurları, dere yatakları başta olmak üzere sivrisinek üreme noktalarının düzenli olarak ilaçlama programına dahil edildiği kaydedildi.

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, halkın sağlığını ilgilendiren tüm konuların her zaman en önemli konu olduğunu vurgulayarak, Girne Belediyesi hudutları dahilinde yaşam kalitesini arttırmaya ve sürekli geliştirmeye yönelik çalışmalara yoğunlukla devam edildiğini belirtti.

İlaçlama işleminin yaz boyu devam edeceğini söyleyen Aygın; tüm dünyada artık uçkunla mücadelenin yerini lavra mücadelesinin aldığını ve bu mücadelenin uzun bir süre önce Girne’de başlatıldığını ve yaz dönemi boyunca da devam edeceğini belirtti.

Aygın; “İlaçlama ekibi tarafından düzenli ilaçlama programı yapılarak şehrin her yerinin ilaçlanacağını, halkımız tarafından bu konudaki uyarıları dikkate alacağımızı şimdiden belirtmek isteriz” diye konuştu.

Bu haber toplam 13150 defa okunmuştur
GİRNE DE İLAÇLAMA Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans