Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bayan Eroğlu ve Bayan Gül Ankarada eğitim için buluştu.
28 Nisan 2011 Perşembe Saat 17:35

Bayan Eroğlu ve Bayan Gül Ankarada eğitim için buluştu.

Cumhurbaşkanı Sayın Dr. Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu bugün Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün eşi Bayan Hayrünissa Gül’ün davetlisi olarak “Eğitim Her Engeli Aşar Kampanyası İkinci Yıl

Cumhurbaşkanı Sayın Dr. Derviş Eroğlu’nun eşi  Meral Eroğlu bugün Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün eşi Bayan Hayrünissa Gül’ün davetlisi olarak “Eğitim Her Engeli Aşar Kampanyası İkinci Yıl Değerlendirme Toplantısı”na katıldı. Söz konusu toplantıya Arnavutluk, Gürcistan ve Karadağ devlet başkanlarının eşleri de katıldılar.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün eşleri Bayan Hayrünnisa Gül Bayan Meral Eroğlu’nu ve diğer devlet başkanlarının eşlerini Çankaya Köşkü’nün girişinde karşıladılar; ardından da kabul salonuna geçtiler.

5 devlet başkanının eşleri kabul salonunda özel bir görüşme gerçekleştirdikten sonra “Eğitim Her Engeli Aşar Kampanyası İkinci Yıl Değerlendirme Toplantısı”nın gerçekleştirileceği salona geçtiler.

Bayan Gül, toplantının içeriğiyle ilgili yaptığı konuşmanın ardından Bayan Eroğlu ile diğer devlet başkanlarının eşlerine birer anı plaketi vererek aile fotoğrafı çektirdiler.

Bayan Meral Eroğlu, Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu’na yaptığı açıklamada, bu toplantının birincisine de katıldığına dikkat çekerek engellilerin sosyal hayatta karşılaştıkları engellerin ortadan kaldırılması gerektiğini vurguladılar.

Devlet başkanlarının eşleri ve Bayan Eroğlu, toplantı sonrası, Milli Piyango Zihinsel Engelliler İş Okulu’na da bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Bu haber toplam 1725 defa okunmuştur
Bayan Eroğlu ve Bayan Gül Ankarada eğitim için buluştu. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : info@kktcmedya.com | Yazılım: Doğru Ajans