Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CTP Başkan adaylarını tanıttı
10 Mayıs 2011 Salı Saat 11:06

CTP Başkan adaylarını tanıttı

CTP/BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, bugün , 5 Haziran’da yapılacak olağan kurultayda yarışacak olan 5 başkan adayıyla birlikte basın toplantısı düzenleyerek, basına tanıttı.

Parti genel merkezinde düzenlenen toplantıda CTP/BG’nin 5 Haziran’da yapılacak olan 23. Olağan Kurultay’ında başkanlığa aday olan Ömer Kalyoncu, Kutlay Erk, Mehmet Çağlar, Nazım Beratlı ve Özkan Yorgancıoğlu da hazır bulundu.

CTP/BG Genel Başkanı Soyer,  basın toplantısının başında kurultay süreci hakkında bilgiler verdi.


5 Haziran’da yapılacak olan kurultaya yönelik olarak parti başkanlığına 5, 40 kişilik parti meclisi üyeliği için ise 102 kişinin aday olduğunu bildiren Soyer, CTP’nin kendi demokratik zenginliği içinde tüzüğüne ve siyasal tezlerine saygılı olarak demokrasi, barış ve emeğin çıkarları doğrultusunda mücadele eden bir parti olduğuna işaret etti.

CTP’nin kendi demokratik zenginliği ile övünç duymakta olduğunu, bunu daha da ilerletmenin her CTP’linin görevi olduğunu belirten Soyer, “CTP’nin programı, tüzüğü, ilke ve tezleriyle tek olduğunu” kaydetti.

5 parti başkan adayı ile 102 parti meclisi adayının demokratik olgunluk içinde kurultayda delegelerin önüne çıkacağına dikkati çeken Soyer, seçilsin veya seçilmesin tüm adayların kurultay sonrası CTP’nin birliği ve temel ilkeleri doğrultusunda mücadele etmeye devam edeceğini vurgulayarak, “Bu bizim en büyük zenginliğimizdir. Bunun altını özellikle çizmek isterim” dedi.

Kurultay süreci çerçevesinde düzenlenecek toplantılar hakkında da bilgi veren CTP/BG Genel Başkanı Soyer, 13 Mayıs’ta saat 19.00’da Lefkoşa Hiddden Garden’da, 16 Mayıs’ta saat 20.00’de İskele Belediyesi Salonu’nda, 17 Mayıs’ta saat 20.00’de Güzelyurt İlçe Binası’nda, 19 Mayıs’ta saat 20.00’de Mağusa Anıt Gazinosu’nda, 23 Mayıs saat 20.00 de ise Girne’de tüm delegelerin katılımıyla düzenlenecek toplantılarda parti başkan adayları ile tüm parti meclisi adaylarının tanıtımının yapılacağını, başkan adaylarının da belirlenen süre çerçevesinde üyelere sesleneceğini açıkladı.

Soyer bunun yanında, parti başkan ve parti meclisine aday olanların resim ve özgeçmişlerinin yer alacağı broşürler hazırlanarak tüm delegelere dağıtılacağını ifade etti.

“Kıbrıs Sorunu”; “İçteki Ekonomik ve Siyasal Gelişmeler” ve “Partinin Yeniden Yapılandırılması” şeklinde 3 karar tasarısı hazırlandığını açıklayan Soyer, bu karar tasarılarının kurultaya sunulacağını kaydetti.

Kurultaya yabancı konukların da davet edildiğini anlatan CTP/BG Genel Başkanı Soyer, 4 Haziran günü, kurultaya katılacak yabancı konukların katılımıyla, bir basın toplantısı düzenleneceğini söyledi.

“Ülke siyasetini, demokrasi barış ve çözüm siyasetini ileriye taşıma, toplumsal varlığı geleceğe götürme sürecinde verdiği mücadele ile tek olan” CTP’nin, kurultay sonrası da siyaseti kısırlaştıranlara, demokratik yaşamı kesintiye uğratmaya çalışanlara, Meclis’teki halk iradesini Meclis dışı odaklara teslim etmeye çalışanlara karşı mücadelesini güçlü şekilde sürdüreceğine işaret etti.

Soyer, CTP’nin daha güzel bir ülke, çözüm ve barış, Türkiye ile Yunanistan arasındaki işbirliğini doruğa çıkarma mücadelesinin öncülüğünü yapmaya devam edeceğine de vurgu yaptı.

Konuşmasının sonunda kurultaya yönelik eleştirilere de yanıt veren CTP/BG Genel Başkanı Soyer, “Kurultayımızda partimizle ilgili bütün spekülasyonlara, dedikodu kulisleri yapmaya çalışanlara, fetva vermeye kalkanlara bir tek şeyle cevap vereceğiz. Bir tek CTP vardır ve demokratik olgunluğa sahiptir” dedi.

Bu haber toplam 1705 defa okunmuştur
CTP Başkan adaylarını tanıttı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans