Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTÖS, Eylemlerimizi artıracağız
16 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 14:00

KTÖS, Eylemlerimizi artıracağız

Şener Elcil, hükümetin öğretmenleri angarya çalıştırdığını savunarak iki yıldır ödenmeyen ödenekler için eylemlerini artıracaklarını bildirdi.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil, hükümetin öğretmenleri "angarya" çalıştırdığını savunarak iki yıldır ödenmeyen ödenekler için eylemlerini artıracaklarını bildirdi.

Elcil, yaptığı açıklamada, birleştirilmiş sınıflı köy okullarında çalışan öğretmenlerin ek ödenekleri ile sorumlu ödenekleri ve Karpaz kira tahsisatlarının iki yıldan beri ödenmediğini belirterek, 2011 yılı bütçesine de ödenek konulmadığını ifade etti. Şener Elcil, UBP hükümetinin, 2010 yılının Eylül ayında ödemesi gereken öğretmenlerin ders yılı hazırlık ödeneklerini geçtiğimiz hafta ödeyerek tepkileri ortadan kaldırmaya çalıştığını da savundu.

UBP hükümetinin, dershanelere ve özel okullara ayrıcalıklar sağlayarak eğitimde özelleşmeyi teşvik ettiğini iddia eden Elcil, "Anayasayı ve yasaları hiçe sayan bu anlayış kabul edilemez. Devlet okullarından vazgeçen, öğretmenleri angarya çalıştırmayı alışkanlık haline getiren işbirlikçi UBP ve onun arkasındaki güçlerle mücadelemiz sürecektir. Bu çerçevede tüm okullarda devam eden ders sürelerini azaltma eylemini askıya alırken, zorunlu ders saatlerinden fazla ek ders ve ek mesai yapmama eylemimiz devam edecektir. Ayrıca birleştirilmiş sınıflı okullarda çalışan öğretmenlerimizin hak ettikleri ve iki yıldan beri ödenmeyen ödenekler için eylemlerimizi artıracağımızı kamuoyuna duyururuz. " şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1543 defa okunmuştur
KTÖS, Eylemlerimizi artıracağız Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans