Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kırmızı Bültenle Aranan Kaçak Girne de yakalandı
28 Mayıs 2011 Cumartesi Saat 06:17

Kırmızı Bültenle Aranan Kaçak Girne de yakalandı

Kırmızı bültenle aranan Avigay Hasid, bir yıldan beri ülkemizde kaçak yaşıyor ve gece kulübü çalıştırıyordu

İsrail’in kırmızı bültenle aradığı, ciddi suçlarla itham edilen Avigay Hasid adlı şahsın, bir yılı aşkın süreden beri kaçak olarak KKTC’de bulunduğu ve Girne’ye bağlı Karşıyaka bölgesinde gece kulübü çalıştırdığı ortaya çıktı.
KKTC makamları, kaçak işletmecinin farkında bile olmazken, zanlının yerini İsrail İstihbaratının tespit ettiği ve Türkiye aracılığıyla KKTC’den talep ettiği bildirildi.
İsrail hükümeti 25 Şubat 2009 tarihinde başkent Tel Aviv Mahkemeleri’nde aldığı kararla kırmızı bültenle aradığı Avigay Hasid’in KKTC’de olduğunu tespit etti ve Türkiye’den yardım istedi.
‘Fuhuş amaçlı ticaret’, ‘suç örgütü teşekkülü’ ve ‘fuhuş amacıyla bir şahsın bir ülkeyi terk etmesine sebebiyet verme’ suçlarından aranan Avigay Hasid, dün Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekiplerinin yaptığı operasyonla yakalandı.
Karşıyaka’da gece kulübü işletmecisi olan Hasid’in, yapılan soruşturma sonrasında bir yıldan beri KKTC’de kaçak kaldığı da tespit edildi.
Yakalanır yakalanmaz dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Avigay Hasid,yargılanmak için iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara tarafından itham edildi.
Sanık Hasid’i, “Muhaceret yasasına aykırı hareket” suçundan itham eden Savcı Atakara, sanığın 16 Temmuz 2010 yılından bugüne kadar ülkede ikametgah izinsiz olduğunu söyledi. Savcı Atakara, sanığın ayrıca  kırmızı bültenle arandığına dikkat çekti.

Savunma makamı 10 günlük süre istedi

Sanık avukatı Mustafa Şener, sanığın itham edilmesinin ardından, müvekkiliyle ilgili savunmasını ve hafifletici sebepleri mahkemeye sunabilmesi için kısa bir süre tehir talep etti. Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Melek Esendağlı da savunma avukatının bu talebini uygun buldu ve davayı 7 Haziran 2011 tarihine erteledi.
Sanık Avigay Hasid o tarihe kadar hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’nde kalacak. Sanıkla ilgili kararın açıklanmasının ardından, sanık Hasid’in Türkiye’ye iade edilmesi bekleniyor.

Bu haber toplam 13786 defa okunmuştur
Kırmızı Bültenle Aranan Kaçak Girne de yakalandı Haberi

YORUMLAR
hakan taş
ıhbar
bu avıgay hasıg ı cok yakınen tanıyorum bu şahsı bu kadar zamandır kktc de kalmasını saglayan HACI COŞKUN dur.olayları bıldıgı halde neden kktc emnıyet bırımlerıne bıldırmedıgı ve adada bu tur suclulara yataklık etme derecesınde suc teşkıl ettıgınden dolayı bunun hesabı neden sorulmuyor anlayamıyorum.bu durumu kktc emnıyet guclerının soruşturma kapsamına almalarını umuyorum
26 Haziran 2011 Pazar Saat 08:40

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans