Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denktaş ın Sağlık durumu daha iyi
30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 08:20

Denktaş ın Sağlık durumu daha iyi

Rauf Denktaş’ın geçirdiği rahatsızlık sonrasında tedavisi sürerken, doktorları Denktaş’ın beyninin çalışacağını, elinin de kalem tutacağını açıkladı.

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde geçtiğimiz Salı gününden beri tedavi gören Denktaş’la ilgili bu sabahki basın brifinginde daha pozitif gelişmelerden söz edildi.

Hastane Başhekimi Dr. Sevim Erkmen Denktaş’ın yavaş, ancak dengeli bir iyileşme gösterdiğini belirterek, “Umarım daha sonra iyi bir rehabilitasyon programıyla sol tarafındaki sorun da çözümlenecek” dedi.

Erkmen, “Güzel olan bir şey var Denktaş için çok önemli bir şey. Beyni çalışacak, eli kalem tutacak. Bu bizim için çok önemli” diye konuştu.

“EŞİYLE YAZIŞTI, ŞARKI TÜRKÜ DİNLEDİ”

Hastane Başhekim Yardımcısı, Beyin Cerrahı Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu da, Denktaş’ın durumunda kötüye gidiş olmadığını, akciğerindeki enfeksiyonun (zatürreenin) önemli bir etkeni olmadığını, aslında boğazdaki bir mikrop olduğunun tespit edildiğini açıkladı.

Kaptanoğlu, hafta sonu Denktaş’ın solunum kaslarının biraz daha güçlendiğini, ancak halen solunum cihazına bağlı ve ağzında tüp bulunduğunu ifade ederek, “Dün itibarıyla yazarak eşiyle anlaştı, şarkılar türküler dinlemek istedi. Onları kendilerine dinlettik. Bugün itibarıyla sabah durumu biraz daha iyi... Bu küçük küçük iyileşmeler hep devam ediyor, hep iyiye gidiyoruz aslında” dedi.

Bugünkü en önemli konularının, solunum tüpünün bugün çıkarılıp çıkarılamayacağı olduğunu ifade eden Erkan Kaptanoğlu, uzman doktorların bu kararı gerektiğinde vereceğini ve uygulanacağını bildirdi.
Kaptanoğlu, Denktaş’ın genel durumunun oldukça iyi olduğunu, sol tarafındaki kuvvetsizliğin devam etmesine rağmen kalp, dâhiliye, şeker vs. rahatsızlıkları açısından oldukça iyi durumda bulunduğunu söyledi.

Öte yandan Denktaş’ın sağlık durumuyla ilgili bir sonraki basın açıklaması yarın saat 15.00’te yapılacak.

Bu haber toplam 13733 defa okunmuştur
Denktaş ın Sağlık durumu daha iyi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans