Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kıbrıs türk kadınlar birliği 58 yaşında
20 Haziran 2011 Pazartesi Saat 15:43

Kıbrıs türk kadınlar birliği 58 yaşında

Kıbrıs Türk halkının en köklü kadın örgütlerinden Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği 58. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği’nin 58. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bugün Lefkoşa Merit Otel’de düzenlenen yemekte, Kıbrıs Türk Kadını’nin sembollerinden olan Dr. Fazıl Küçük’ün eşi Süheyla Küçük ile Kamran Aziz’e plaket verildi. Rahatsızlığı dolayısıyla yemeğe katılmadığı belirtilen Süheyla Küçük’e plaketi, Kadınlar Birliği’nin Lefkoşa Şubesi Başkanı Gülten Feridun tarafından iletilecek.

Plaketleri veren, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu, Kıbrıs Türk kadınının Atatürk’ün izinde yoluna devam ettiğini ve edeceğini vurguladı.

Lefkoşa Merit Otel’de düzenlenen yemeğe Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük’ün yanı sıra meclisteki kadın milletvekilleri Şerife Ünverdi, Afet Özcafer, Fatma Ekenoğlu , Kadınlar Birliği’nin ilçe temsilcileri katıldı.

TUNCERİ

Kadınlar Birliği Lefkoşa İlçesi Asbaşkanı Halide Tunceri yemekte yaptığı konuşmada 58. yıldönümünün özel bir anlam ifade ettiğini ve KTKB’nin Kıbrıs Türk kadınının varlığıyla ilelebet süreceğini söyledi.

Tunceri Birliğin kurulması ve bugünlere getirilmesinde emeği geçenleri saygı ve şükranla andıklarını dile getirerek, kadınların milli mücadele ve toplumun kalkınmasında her zaman sorumluluk alarak bu sorumlulukları eksiksiz yerine getirdiğini söyledi.

Tunceri kurumu yaşatmanın kendileri ve sonraki nesillerin görevi olduğunu da ekledi.

Tunceri’nin konuşmasının ardından Gazimağusa İlçe Başkanı Emine Sütçü’nün hazırladığı belgesel izlendi ve Kadınlar Birliği Marşı okundu.

AZİZ

Kıbrıs’ın ünlü kadın sanatçılarından, Eczacı Kamran Aziz kendisine plaket takdimi öncesi yaptığı konuşmada Kadınlar Birliği’nin kendisini onurlandırmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi ve Kadınlar Birliği’nin hep daha ileriye ve güzele gideceğini söyledi.

EROĞLU

Meral Eroğlu konuşmasında rahatsızlığı nedeniyle yemeğe katılamayan Süheyle Küçük’e acil şifalar diledi.

Eroğlu yıllar önce daha ilkokul çağlarında ilkokul öğretmeninin kendisini Kadınlar Birliği’nin organizasyonundaki bir güzellik yarışmasına götürdüğünü ve kadınların mayoyla sahneye çıktıklarını hatırladığını söyleyerek, vatansever ve ileri görüşlü olan Kıbrıs Türk kadınının Atatürk’ün izinde yoluna devam ettiğini ve edeceğini kaydetti.

Eroğlu daha sonra Kadınlar Birliği Lefkoşa Şube Başkanı Gülten Feridun’a Süheyla Küçük’e ulaştırılmak üzere plaket  ve çiçek takdim etti ve Süheyla Küçük’ü hem her zaman eşinin yanında olması hem de Kıbrıs Türk kadınına yakışır duruşu nedeniyle hep örnek aldığını belirtti.

Meral Eroğlu’nun konuşmasının ardından Birliğin İlçe Başkanları da birer konuşma yaptı.

KÜÇÜK

Başbakan İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük yaptığı konuşmada Birliğin Kıbrıs Türkünün birlik ve beraberliğinde önemli bir yeri olduğuna işaret ederek, Birliğin Kıbrıs Türklerinin ilk kadın örgütü olma özelliği taşıdığını söyledi.

Birliğin, Siyasi bir kimliği olmadan, sosyal sorumluluk çerçevesinde hareket ettiğini kaydeden Küçük, bu çerçevede yapılan çalışmalara değindi.

Etkinlik, dans gösterisi ve yıldönümü pastasının kesilmesi ile son buldu.

Bu haber toplam 12518 defa okunmuştur
Kıbrıs türk kadınlar birliği 58 yaşında Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans