Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UKÜ mezuniyet töreni coşkuyla yapıldı
23 Haziran 2011 Perşembe Saat 22:53

UKÜ mezuniyet töreni coşkuyla yapıldı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) 2010–2011 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni dün akşam yapıldı. Törende 407 öğrenci diplomalarını aldı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Amfi Tiyatro’da saat 19.00’da başlayan törende; Eğitim, Fen- Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Güzel Sanatlar, İletişim ve Mühendislik Fakültelerinin yanı sıra Turizm ve Otelcilik, Uygulamalı Bilimler ve Meslek Yüksekokullarından lisans ve önlisans düzeyinde 378, yüksek lisans düzeyinde ise 29 öğrenci diploma aldı.

Törene Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst,  TC Yardım Heyeti Uzman Müşaviri Neriman Yaşar, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Ali Yönel, YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak, UKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mete Boyacı ve Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Müdürleri ile üniversitelerin yetkilileri, öğretim elemanları, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan törende UKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen açış konuşması yaptı.

“İnsana yapılan yatırım yatırımların en uzun vadeli olanıdır”

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen yaptığı açış konuşmasında velilerin de en az öğrencileri yetiştiren hocalar kadar gurur duyuyor olduğunu ve mezuniyet töreniyle anlamlı anlar yaşadıklarını söyledi. Mezunlara baktıkça geleceği sağlam ellere teslim ettiklerini görebildiğini söyleyen Rektör Yükselen, velilere seslenerek “Evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. Sizleri böyle evlatlar yetiştirdiğiniz için kutluyorum.” dedi.

“İnsana yapılan yatırım yatırımların en pahalısı, en önemlisi ve en uzun vadeli olanıdır” diyen Mehmet Ali Yükselen büyük zahmet, sabır ve özveri isteyen bu yatırımı hedefi yücelmek ve ilerlemek olan toplumların gözardı edemeyeceklerini söyledi.

Yüksek öğrenimde referans noktası olmayı amaçlayan bir üniversite olduklarını vurgulayan Rektör Yükselen bu hedefe ulaşmak için çalışmaların kesintisiz sürdüğünü belirtti. KKTC üniversiteleri arasında profesyonel doktora programlarını başlatan ilk üniversite olduklarını hatırlatan Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen, bu yıl Eczacılık ve Tarım Fakültelerini de açarak fakülte sayısını 9’a lisans program sayısını da 36’ya çıkardıklarını aktardı.

Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen, Üniversite’nin bilimsel başarılarının yanında dev yatırımlar da gerçekleştirdiklerini belirterek yapımı tamamlanan 22 bin m2’lik spor kompleksi ile temeli atılan ve benzerleri arasında en iyilerden biri olacağını ifade ettiği 14 bin m2’lik Bilim ve Teknoloji Merkezi’ni buna örnek gösterdi.

Rektör Yükselen konuşmasının sonunda mezunlara seslenerek “Arkanızda başarılarınızla övünecek ve kapısı sizlere daima açık Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi bıraktığınızı unutmamanızı istiyorum. Yolunuz açık, geleceğiniz aydınlık olsun.” dedi.

Bu haber toplam 13068 defa okunmuştur
UKÜ mezuniyet töreni coşkuyla yapıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans