Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sendikal Platform Yarın İhtiyat sandığı önünde eylemde
26 Haziran 2011 Pazar Saat 11:08

Sendikal Platform Yarın İhtiyat sandığı önünde eylemde

Sendikal Platform, çalışanların İhtiyat Sandığı’ndaki paralarının hortumlanmak istendiğini savunarak, buna karşı eylem düzenliyor. İhtiyat Sandığı binasının önünde yapılacak Platform eylemi, saat 08.00’de başlayacak.

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, halkın varlığının tehlikede olduğunu ifade ederek, şunları ileri sürdü:

“Hükümet edenler halkına ihanet etmeye devam etmektedir. Geçirdiği yasalarla çalışanını, emeklisini, esnafını yarı yarıya fakirleştiren,  kurumlarını peşkeş çeken, toplumun varlığını tehdit eden hiçbir sorunu çözme başarısı gösteremeyen, işbirlikçi UBP Hükümeti halkın ihtiyat fonundaki parasını yemek için cumartesi öğlen sıcağında toplantı tertipledi. Fon Yönetim Kurulunda Hükümet adına toplanma çağrısı yapan Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı; bu haberi alan çalışanlar, sendikalar, partiler, duyarlı vatandaşların baskısı ile karar aldıramamış,  iş üstü yakalamıştır. Buna rağmen işini  tamamlamak için  toplantıyı Pazartesi sabaha ertelemiştir.”

Halktan aldığı desteği kaybeden UBP hükümetinin, kendisini orda tutan otoriteyle birlikte polis koruması altında halkın malına, parasına, zenginliklerine el koymaya devam ettiğini iddia eden Gökçebel, Kıbrıs Türk halkını yok etme projesi uygulandığını; KTHY, DAÜ Koleji, İlkokulu ve Kreşinin hileli bir şekilde peşkeş çekildiğini; binlerce ailenin işsiz, aşsız ortada bırakıldığını öne sürdü ve şöyle devam etti:

“HALKIMIZIN ARTIK KABUKLARINI KIRMA ZAMANI GELMİŞTİR”

“Halkımızın artık kabuklarını kırma zamanı gelmiştir. Sürekli saldırılar karşısında savunma yaparak gözü dönmüşleri engelleyemeyeceğini  anlamalıdır. Halkın her kesimi esas saldırının Kıbrıslı Türk halkının bekasına yönelik olduğunu algılamalıdır. Dayatana da işbirlikçilere kararlılıkla karşı çıkmalıdır. Her alanda kuşatılan, saldırıya uğrayan, demografik yapısı bozulmuş,  göç ettirilmeye, kültürüyle, benliğiyle yok edilmeye çalışılan halkımız bu saldırılar cevap verecek tecrübelere sahiptir. Bu güne kadar  varlığını, canı pahsına olsa da korumuştur. Gün bu gündür topyekün saldırılara karşı, yine topyekün savunma ile cevap verecektir. Mutlaka mücadelesini kazanarak bu vatanın gerçek sahibi olduğunu gösterecektir.

Sendikal Platform olarak tüm öğretmenlerimiz, memurlarımız, işçilerimiz, çiftçilerimiz, hayvancılarımız, esnafımız… ve vatanına sahip çıkmak isteyen herkesi yarın saat 08.00 de kendi parasının peşkeş çekilmesine izin verilmemesi için İtiyat Sandığı binası önünde mücadeleye davet ediyoruz.

Bundan sonra toplumun varlığını tehdit eden her saldırıya aynı irade ve kararlılıkla, topyekün olarak cevap vermemizin şart olduğu bir dönemden geçmekte olduğumuzun anlaşılması gerektiğini de hatırlatmak istiyoruz.”

Bu haber toplam 11658 defa okunmuştur
Sendikal Platform Yarın İhtiyat sandığı önünde eylemde Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans