Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denktaş Normal Yemek yiyebiliyor
28 Haziran 2011 Salı Saat 12:43

Denktaş Normal Yemek yiyebiliyor

24 Mayıs’ta geçirdiği rahatsızlık nedeniyle tedavisi devam eden Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın sağlık durumu daha da iyiye gidiyor.

Kalbindeki ritim bozukluğundan kaynaklanan emboli nedeniyle beyindeki damarlarda tıkanıklık yaşayan ve sol tarafında kısmi felç geçiren Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın YDÜ Hastanesi’ndeki tedavisi bir ayı aşkın süredir devam ediyor.

YOĞUNLAŞTIRILMIŞ FİZİK TEDAVİ

TAK muhabirinin hastane müdürü Ahmet Savaşan’dan aldığı bilgiye göre, nörolojik, dahili ve kardiyolojik açıdan herhangi bir problemi görülmeyen Denktaş’a, yoğunlaştırılmış fizik tedavi uygulanıyor.

Savaşan, doktor heyetinden aldığı bilgiye göre, Denktaş’ın sağlık durumunun daha da iyiye gittiğini ifade ederek, basında yer alan son fotoğraflarında da görülen ve beslenmesi için kullanılan sondanın çekildiğini; Pazar gününden beri normal beslenmeye geçtiğini söyledi.

Savaşan, doktorların, Denktaş’ın taburcu edilmesiyle ilgili değerlendirmeyi gelecek hafta yapacağını da açıkladı.

Bir süredir normal serviste tedavisi süren Denktaş’ın odasına ziyaretçi kabul edilmediğini, sadece aile bireyleriyle görüştürüldüğünü belirten Ahmet Savaşan, dün eski TC Lefkoşa Büyükelçilerinden Şakir Fakılı ile TÜRKSOY Genel Sekreteri’nin hastaneye giderek Denktaş’a geçmiş olsun mesajı ilettiğini bildirdi.

Savaşan, morali yerinde olan Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın, gazeteleri okuduğunu, televizyonda haberleri izlediğini ve doktor ve hemşirelere espriler yaptığını da kaydetti.

Bu haber toplam 1799 defa okunmuştur
Denktaş Normal Yemek yiyebiliyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans